Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 czerwca 2023 r., imieniny Walerii, WalteraKronika policyjna

(Zam: 12.10.2010 r., godz. 11.00)

[w:] „Wyszkowiak” nr 41/2010 z 12 października 2010 r.

Jedenastotysięczna strata TP SA
W Zabrodziu z kanalizacji technicznej skradziono kabel telekomunikacyjny długości 470 metrów. TP SA poniosła straty w wysokości ponad jedenastu tysięcy złotych.

Potrącił pieszego
Do poważnego wypadku drogowego doszło w czwartek około godz. 22.00 na ul. Leśnej. Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą potrącił 62−letniego mężczyznę. Pieszy doznał złamań kości czaszki, ma też krwiaka mózgu. Poszkodowany przebywa w szpitalu, a policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Obrzucili kamieniami
W niedzielę we wczesnych godzinach porannych (tuż po godz. 5.00) policja została powiadomiona przez dwóch kierowców, że na ul. Serockiej czterej sprawcy obrzucili ich samochody kamieniami. Zbili w ten sposób przednie szyby o wartości czterech tysięcy złotych w samochodzie renault magnum i jadącej za nim scanii. Poszkodowani są obywatelami Litwy i Łotwy.

Szaleńcza jazda na skuterze
W Nowej Wsi kierujący skuterem na ostrym zakręcie drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z volkswagenem borą. Motorowerzysta nie miał uprawnień, więc został ukarany mandatem w wysokości siedmiuset pięćdziesięciu złotych. Do kolizji doszło 8 października.

Nie potrafili się dogadać
Sprzeczne zeznania uczestników kolizji stały się przyczyną skierowania wniosku do sądu. Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godz. 10.00 na rondzie Daszyńskiego. W kolizji wzięli udział kierowcy dafa z naczepą oraz renaulta megane. Nie udało się ustalić sprawcy zdarzenia.

Jazda z promilami
2,30 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 41-letni mieszkaniec gminy Długosiodło, który w poniedziałek ok. 17.30 kierował audi w Chrzczance. Pojazd, który prowadził nie posiadał aktualnych badań technicznych.
Kilka godzin później, w Dalekim 19-latek kierował audi, będąc w stanie nietrzeźwości. Na łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu i wywrócił pojazd. Mężczyzna miał 2,82 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zderzenie „tirów”
We wtorek obywatel Litwy kierujący renaultem z naczepą zderzył się z białoruskim mercedesem z naczepą. Do kolizji doszło we wtorek o godz. 4.40 w Kręgach na drodze nr 62. Za spowodowanie kolizji został ukarany kierujący renaultem.

Kradzież w kosmetycznym
W środę, w godzinach wieczornych, w jednym ze sklepów przy ul. I AWP w Wyszkowie mieszkanka Wyszkowa usiłowała ukraść artykuły kosmetyczne o wartości stu dwudziestu złotych. Niedoszła złodziejka została zatrzymana przez personel sklepu.

Nie zdążyli zahamować
Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną dwóch wypadków do których doszło w środę. Pierwszy z nich miał miejsce w Woli Mystkowskiej. Kierujący renaultem clio nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w tył iveco. Kilka godzin później, z podobnej przyczyny doszło do kolizji drogowej na ul. Daszyńskiego. Tym razem w tył peugeota uderzył kierujący volkswagenem passatem. Kierowca passata został ukarany mandatem w wysokości dwustu pięćdziesięciu złotych.

Pijani rowerzyści
Policjanci z posterunku w Brańszczyku podczas patrolowania terenu gminy zatrzymali do kontroli dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Jeden z nich kierował rowerem w Białymbłocie – miał 3,04 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugiego zatrzymano w Brańszczyku – miał 2,74 promila.

Oprac. E.M.
Na podstawie informacji KPP Wyszków

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta