Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Leona

Hokejowe zwycięstwo WKS-u

(Zam: 06.11.2012 r., godz. 10.30)

4:2 zakończyło się spotkanie ligowe pomiędzy WKS-em Rząśnik a GKS-em Dąbrówka. Dzięki kolejnej wygranej zespół z Rząśnika zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli A-klasy, tracąc do liderującej ekipy z Targówka zaledwie dwa punkty.

Mecz został rozegrany w niedzielę 4 listopada na stadionie w Rząśniku. Początek meczu należał zdecydowanie do gospodarzy. Ambitne ataki WKS-u przyniosły skutek już w 3. minucie, kiedy to po strzale Łukasza Golianka z około 20. metrów Rząśnik objął prowadzenie. Szybko strzelona bramka była impulsem do dobrej gry miejscowych w kolejnych minutach. Dwa razy bliski zdobycia gola był Emil Rembiejewski, dobrą okazję miał także Grzegorz Abramczyk, ale trafił w bramkarza. Po niespełna 20. minutach świetnej gry gospodarze niespodziewanie ,,stanęli”. Swoją szansę natychmiast zwietrzyli przyjezdni. W 36. minucie gry jeden z piłkarzy GKS-u wyrównał stan gry bardzo mocnym uderzeniem z dystansu. W ostatnich minutach pierwszej połowy podopieczni trenera Łukasza Zalewskiego dali się zepchnąć do defensywy. Wynik do przerwy nie uległ już jednak zmianie.
W drugiej części meczu WKS zagrał lepiej, i co najważniejsze, konsekwentniej niż w pierwszych 45. minutach. Huraganowe ataki rząśniczan szybko przełamały defensywę rywala. Już w 55. minucie gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Błąd bramkarza gości wykorzystał bezlitośnie Rembiejewski. Kolejne bramka padła po dziesięciu minutach. Tym razem ładnym strzałem z dystansu popisał się Mariusz Dziczek, trafiając pod poprzeczkę bramki rywala. Już po chwili kolejne dobre sytuacje mieli Rembiejewski i Piotr Żakiet. Pierwszy uderzył jednak obok bramki, zaś strzał drugiego wybili obrońcy. W 81. minucie padła czwarta bramka dla WKS-u. Po dośrodkowaniu Golianka strzałem z pierwszej piłki na 4:1 podwyższył Grzegorz Abramczyk. W końcówce spotkania rywale zdołali jeszcze raz ,,ukąsić”. Po szybkiej kontrze w sytuacji sam na sam z Łukaszem Rogulskim znalazł się jeden z napastników GKS-u. Bramkarz WKS-u zatrzymał rywala, sędzia dopatrzył się w tej sytuacji jednak faulu i podyktował rzut karny. Poszkodowany pewnie wykorzystał jedenastkę i tym samym ustalił wynik meczu na 4:2.
WKS Rząśnik – GKS Dąbrówka 4:2 (1:1)
Bramki dla WKS-u: Ł. Golianek 3., E. Rembiejewski 54., M. Dziczek 65., G. Abramczyk 81.
WKS: Ł. Rogulski – P. Osowiecki, Ł. Zalewski, P. Bobowski, Ł. Golianek (85. Ł. Abramczyk) – A. Borek, Ł. Gałązka, M. Dziczek, G. Abramczyk – E. Rembiejewski, P. Żakiet (85. P. Abramczyk).