Udany rewanż

(Zam: 06.11.2012 r., godz. 10.30)

W 5. kolejce siatkarskiej I ligi mężczyzn, Camper Wyszków podejmował we własnej hali zespół Ślepska Suwałki. Drużyna trenera Jana Sucha zdołała pokonać rywala 3:1, tym samym rewanżując się za pechową porażkę w rozgrywkach Pucharu Polski sprzed tygodnia.

Mecz został rozegrany w sobotę 3 listopada w hali WOSiR w Wyszkowie. Przy niemalże komplecie publiczności, Camper stoczył walkę z ówczesnym wiceliderem tabeli rozgrywek I ligi. Zgodnie z przypuszczeniami, spotkanie od pierwszych akcji było bardzo zacięte. Do stanu 13:13 walka toczyła się praktycznie punkt za punkt. Potem Camper odskoczył na dwa oczka, wykorzystując błędy suwalszczan w ataku. O czas natychmiast poprosił trener gości. Po wznowieniu gry, na boisku dominowali gospodarze. Dobra gra blokiem oraz z kontry, pozwoliła wyszkowianom na objęcie bardzo wysokiego prowadzenia i ostateczny triumf w premierowej partii 25:18.
Podobny przebieg, choć bardziej zacięty, miała druga partia. Po wyrównanym początku, Camper zaczął przechylać szalę zwycięstwa na swoją stronę w połowie seta. Po skutecznych atakach ze skrzydła w wykonaniu Sebastiana Wójcika, gospodarze prowadzili 17:14. Jak zwykle na bardzo wysokiej skuteczności grał również atakujący, Łukasz Kaczorowski. W końcówce rywale nie byli już w stanie przełamać podopiecznych Sucha, którzy tym razem triumfowali 25:22.
Mając w pamięci ostatnie spotkanie obu ekip, trener Such mocno motywował swoich siatkarzy przed trzecią partią. Początek należał do gości (3:1), Camper szybko jednak wyrównał po kolejnych skutecznych zbiciach Wójcika (5:5). Rozpędzeni wyszkowianie, jeszcze w pierwszej fazie partii zdołali odskoczyć rywalom na trzy punkty (10:7), tym to goście zdołali jednak szybko doprowadzić do remisu (10:10). Od tego momentu siatkarze Ślepska dominowali. Skuteczne ataki wobec ich całkowitego przeciwieństwa po stronie Campera, szybko dały rezultat na tablicy wyników. Mimo ambitnej walki ze strony gospodarzy, suwalszczanie dowieźli swoją przewagę do końca, wygranego ostatecznie 25:20 seta.
W czwartym secie goście poczuli swobodę i pewność siebie, których brakowało im w poprzednich partiach. Przez długi czas Ślepsk wysoko prowadził. Przy stanie 11:15 dla rywali przebudzili się w końcu gospodarze. Nie chcąc rozstrzygnięcia w kolejnym tie breaku, wyszkowianie zaczęli szybko odrabiać kolejne punkty. Ponownie brylowali w tym Wójcik i Kaczorowski, którzy wzięli na siebie zdecydowaną większość ataków. Po zbiciu tego drugiego, na tablicy wyników pojawił się rezultat remisowy, 20:20. Końcówka okazała się kwintesencją całego meczu. Najpierw dwupunktowe prowadzenie objęli wyszkowianie, by za chwilę remisować 23:23, po dwóch blokach rywali. W następnej akcji atak po prostej skończył Kaczorowski i Camper miał pierwszą piłkę meczową. Wyszkowianie wykorzystali od razu szansę na zakończenie spotkania, dzięki autowemu zbiciu jednego z zawodników zespołu gości. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1. Tym samym Camper wziął udany rewanż za przegrane 2:3 spotkanie III rundy Pucharu Polski oraz po raz pierwszy w tym sezonie zainkasował pełną pulę punktów do tabeli. Dzięki zwycięstwu wyszkowianie wskoczyli na siódmą pozycję w lidze.
Camper Wyszków - Ślepsk Suwałki 3:1 (25:18, 25:22, 21:25, 25:23)
Camper: B. Zrajkowski, M. Główczyński, D. Szulik, S. Wójcik, D. Zalewski, Ł. Kaczorowski, T. Knasiecki (libero), a także: K. Woroniecki, M. Pruski, I. Kozłowski, J. Obrębski (libero).
AZS UAM Poznań – MKS Będzin 1:3
Cuprum Lubin – Pekpol Ostrołęka 1:3
Stal Nysa – Energetyk Jaworzno 3:0
Kęczanin Kęty – BBTS Bielsko Biała 1:3
Czarni Radom – Jadar Siedlce 3:0
W następnej kolejce, Camper zmierzy się na wyjeździe z akademickim zespołem AZS UAM Poznań. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 10 listopada w Poznaniu.