Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 01 października 2020 r., imieniny Donaty, Remigiusza

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa

Ikona
(Zam: 14.11.2012 r., godz. 10.30)

„Razem Bezpieczniej” to rządowy program ograniczania przestępczości i społecznych zachowań, które wywołują sprzeciw oraz wzbudzają poczucie zagrożenia. Kwestią priorytetową jaką zakłada, jest budowa bezpieczeństwa w lokalnych strukturach na terenie całego kraju. W takim celu odbyło się spotkanie w Wyszkowie z mieszkańcami powiatu i zaproszonymi gośćmi.

8 listopada w sali sportowo-widowiskowej CKU/ZS3 odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa na terenie powiatu wyszkowskiego. Organizatorami dyskusji byli Komenda Stołeczna Policji oraz Mazowiecka Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu.
Jedną z najważniejszych spraw dla władz samorządowych jest bezpieczeństwo i porządek publiczny. Głównym celem czwartkowego spotkania było zapoznanie się z opiniami mieszkańców na temat pracy policjantów oraz ich oczekiwań jakie względem mundurowych.
Na terenie powiatu zatrudnionych jest 139 policjantów oraz 24 cywilów pracujących w Komendzie Powiatowej Policji. Ilość przestępstw waha się, ale zdaniem władz, Wyszków wydaje się być bezpiecznym miastem.
- Czy to jest już dobrze, czy możemy jeszcze poprawić to poczucie bezpieczeństwa? – pytał wicemarszałek województwa mazowieckiego, Dariusz Piątek. - Staramy się dotrzeć do różnych grup społecznych, jednak nie mamy odpowiedzi od państwa, czy to są właściwe działania. Mamy nadzieję, że dzisiejsza debata pozwoli na poznanie opinii, jak również podjęcie stosownych kroków, aby Wyszków stał się bezpieczniejszym miejscem – dodał.
Zastępca komendanta wyszkowskiej policji Sylwester Gąsiewski przedstawił krótki bilans przestępczości na terenie powiatu, z lat 2007-2012. Ze statystyk wynika, że 2008 rok był okresem najbardziej tragicznym - doszło w tym okresie do największej liczby wypadków i kolizji drogowych. Wykrywalność wszystkich popełnionych przestępstw była największa w 2011 roku, wynosiła 64, 3 proc. Jak poinformował S. Gąsiewski, liczba popełnianych przestępstw w 2012 roku jest mniejsza niż w roku poprzednim.
Zdaniem komendanta powiatowej policji, inspektora Adama Krzemińskiego, powiat wyszkowski jest bezpiecznym miejscem, a policja jest skuteczna w działaniu.
Mieszkańcy byli zainteresowani sprawą likwidacji posterunków, znajdujących się na terenie poszczególnych gmin. Wójt gminy Rząśnik, Paweł Kołodziejski, pytał czy głównym celem reformy jest bezpieczeństwo, czy może likwidacja wiąże się z chęcią oszczędności. Mimo trudności finansowych samorządy wspierają lokalne posterunki, stąd obawy mieszkańców i radnych o powodzenie planowanych reform.
- W pana gminie policjantów na pewno nie będzie mniej. Możliwie najlepszym rozwiązaniem będzie praca dzielnicowego – mazowiecki komendant wojewódzki policji, mł. insp. Rafał Batkowski odniósł się do zadanego pytania.
- Chodzi o zwiększenie dyspozycyjności policjantów na tym terenie. Obecność policjantów w gminie Rząśnik będzie większa niż dotychczas – dodał Krzemiński.
Zwrócono także uwagę na młodych ludzi, którzy w dużym stopniu zmagają się z bezrobociem. Sygnalizowano, w jaki sposób się zachowują - nierzadko dopuszczają się rozbojów, naruszają porządek publiczny.
Mieszkańcy skarżyli się też na hałasy powodowane przez uczestników dyskotek. Poproszono o zwiększenie nadzoru policji.
- W Polsce jest swoboda działalności gospodarczej, burmistrz nie może ani zabronić, ani zamknąć dyskoteki – skomentował postulat Grzegorz Nowosielski. - To zresztą i tak nie rozwiązałoby problemu, bo ta młodzież gdzieś chce się spotykać.
W dyskusji wziął również udział Zenon Krawczyk, koordynator Przystanku PaT, działającego na zasadzie spotkań profilaktycznych, który poprosił o wsparcie finansowe programu. Burmistrz przypomniał, jaką pomoc niesie samorząd młodzieży. Oprócz szkoleń czy świetlic terapeutycznych, dba także o dofinansowanie wypoczynków, zatrudnienia pedagogów ulicznych. Stale są organizowane w szkołach programy profilaktyczne: „Bezpieczna Szkoła”, „Bezpieczne Przedszkole”, „Bezpieczny Pierwszak z Kubusiem Puchatkiem”, „Bezpieczna Droga do Szkoły”, „Program edukacji prawnej w gimnazjum”, „Bezpieczne Wakacje”.
Wyszkowski nadleśniczy Wojciech Kwiatkowski, występujący w imieniu dzieci i rodziców zasygnalizował jeden z problemów, którym jest brak chodników i ścieżek rowerowych w Leszczydole Nowinach.
- Droga powiatowa od ulicy I Armii Wojska Polskiego do Leszczydołu to długi odcinek, projekt jest realizowany od kilku lat. W przyszłym roku będzie budowana droga od ul. Komunalnej do ulicy Sosnowej, następny kończący etap będzie obejmował Leszczydół – odpowiedział starosta Bogdan Pągowski.
Organizatorzy w przyszłym roku planują powtórnie się spotkać, aby sprawdzić, w jakim stopniu udało rozwiązać się problemy poruszane podczas tej debaty.
M.P.

Komentarze

Dodane przez POpelina, w dniu 14.11.2012 r., godz. 19.58
Spęd, a jak jest, widać na S-8! Statystów i klakierów też nie zabrakło.
Dodane przez ORMO, w dniu 15.11.2012 r., godz. 10.19
Polska cała czyta to co sie wydarzyło w nieodległym Sadownem milicja nachodzi księdza za kazanie o Smoleńsku. (Nachodzi w szpitalu).
Dodane przez Jan4P, w dniu 15.11.2012 r., godz. 14.03
Mam nadzieję, że ksiądz nie dołączy do grona ofiar seryjnego samobójcy. W Wyszkowie sprawą wyjazdu organizowanego przez Klub Gazety Polskiej na demonstrację, też interesowała sie POlicja. Poseł Kuźmiuk wystosował w tej sprawie zaptytanie do MSW. Nadal pozostaje bez odpowiedzi.
Dodane przez Maria, w dniu 15.11.2012 r., godz. 17.17
Bardzo ważny felieton Judyty, mówi o tym jak nasza Policja wywiązuje się z konstytucyjnych obowiązków. Jak fałszywy obraz kreują media głównego nurtu. W intrnecie można znaleźć zdjęcia pokazujące młode policjantki mierzące do uczestników Marszu Niepodległośći. Uwagę zwraca kąt, pod jakim celują do matek z dziećmi i starców, innych uczestników święta. Widać, że zgodnie niemal wszystkie strzelały na poziomie klatki piersiowej i głowy. Straszne. Niemam słów na takie zachowanie policji. Internet aż krzyczy o bandytach w zielonych kominiarkach! Dziękuję Pani Judycie za patriotyczną postawę i słuszne uwagi.
Wieczorem
Dodane przez Bardzo ważne, w dniu 15.11.2012 r., godz. 18.16
Warto obejrzeć program Jana Pośpieszalskiego. Dziś TVP Info 22:30. Swoje argumenty będzie przedstawiał w imieniu POlicji rzecznik tej skompromitowanej instytucji Mariusz Sokołowski wg., którego odrzucenie przez policjanta płonacej racy w środek manifestacji, w której znajdowały się kobiety i dzieci - to SAMOOBRONA!!!
Dodane przez Pipi, w dniu 15.11.2012 r., godz. 19.08
DZiekuję za info. Obejrzę na pewno. Ciekawa jestem ilu spośród tych "bohaterów" w zielonych kominiarkach mogło być z Wyszkowa? Judyta prawdę napisała.
Dodane przez Niepodległa, w dniu 15.11.2012 r., godz. 19.54
ja przez przypadek znalazłam się w "oku cyklonu", kiedy przeszło kilkaset głodnych zadymy chuliganów... straszne. a tuż za nimi policja. totalna masakra.
Dodane przez Niezwyciężona, w dniu 15.11.2012 r., godz. 22.55
Widziałam właśnie "tych" huliganów. I Widziałam dziesiatki tysiecy wspaniałych Polaków
Dodane przez Wlad, w dniu 15.11.2012 r., godz. 23.59
Maciej Szt. dał POpis. Panie Monk, to ta klasa tzw.wykształciuchów i celebrytów. Ta wyższa od smoleńskich oszołomów klasa społeczna.
Dodane przez Antoni, w dniu 16.11.2012 r., godz. 00.31
Wyrazy wsparcia dla ks. Duszkiewicza z Sadownego. Szczęść Boże!
Dodane przez Widziałam, w dniu 16.11.2012 r., godz. 08.34
Widziałam oblicze milicji. Tłumaczenia rzecznika uważam za żenujace. Należy promować ten program, niech jak najwiecej ludzi go obej bejrzy.
Dodane przez Mątwa, w dniu 16.11.2012 r., godz. 10.31
policja zaczyna gryźć własny ogon. system nie wytrzymuje nadmiernego zatrudnienia, gdzie PO 15 latkach emeryturka kosztem matki staruszki co ma na leni zasuwać do 70 któregos roku życia. Mandaty za picie pod sklepami dawno sie skończyły, Pozostaje redukować komisariaty na gminach, nękać kierowców fotoradarami. Kasa pusta a i ludzie coraz bardziej wydojeni.
Ogladałam. Sokołowski jest nieskuteczny...
Dodane przez O.N.A., w dniu 16.11.2012 r., godz. 10.53
Pewnie przesuną go do pracy biurowej gdzieś na prowincji. Czy milicja POwybatelska uważa, że jest przekonujaca? Juz nawet "zaprzana prowincja nie daje sie na te sztuczki nabrać. Z programu podobała mi się wymiana zdań pomiędzy gośćmi w studio: Skołowski: Jeśli nie zaprosicie bandytów, to będzie spokojnie! Kowalski: To my Was nie zapraszamy!
Dodane przez i..., w dniu 16.11.2012 r., godz. 13.48
Macie rację ta Policja to jak milicja. Prawdy nie da się już powstrzymać. A najlepszy system informacji, to niezadowoleni ludzie na każdym kroku , z ucha do ucha mówiacy jak jest naprawdę. Czytam Wyszkowiaki i w kronikach policyjnych od miesięcy widzę same odnotowywania kradzieży, dewastacje a najwieksze sukcesy to złapany w lesie rowerzysta.
Wspomiany Poseł Kuźmiuk pisze:
Dodane przez TD, w dniu 16.11.2012 r., godz. 14.32
Otóż do mojego biura poselskiego dotarły informacje, że policjanci z komendy miejskiej w Łochowie i powiatowej w Wyszkowie, wzywali organizatorów wyjazdów z tych miast i starali się dowiedzieć ile osób wyjeżdża, co to są za osoby i wreszcie z jakiego środka transportu będą korzystali. W Łochowie organizator niektóre z tych informacji policji dostarczył, w Wyszkowie odmówił dostarczenia jakichkolwiek informacji.
Dodane przez Pies, w dniu 16.11.2012 r., godz. 16.19
Trujkąt Bermudzki, Wyszków - Łochów - Sadowne. Inny temat, to jak skandalicznie zachowuja sie policjanci w sądach! Czy na debacie podane były statystyki zażaleń i skarg na wyszkowskich policjantów. Artykuł nic o tym nie wspomina. Może komundant uważa, że takich skarg niema?
Dodane przez Jan4P, w dniu 16.11.2012 r., godz. 16.52
W niedzielę w Sadownem kościół będzie pełen wiernych nie tylko z tejże parafii. Będzie Łochów, Stoczek, Prostyń i Brok. Wyrazy wsparcia i poparcia dla wikarego ks. Tomasza Duszkiewicza, płyną z całej Polski. Czy będzie konfident, który zadenuncjował księdza. Czy bedą służbiści, którzy nakazali księdzu "odszczekać" jego słowa?
Dodane przez Zołza, w dniu 16.11.2012 r., godz. 18.27
Policja na POsyłki!
Dodane przez Bożena, w dniu 17.11.2012 r., godz. 13.00
Program odbija się szerokim echem. Jak na dłoni widać przykład tego, jak media głównego nurtu fałszują przekaz dotyczący Marszu Niepodległości. Ale to też i nauka dla nas, stajemy się coraz bardziej odporni na te gadzinowe sensacje. Pozdrawiam ks. Tomasza Duszkiewicza!
Dodane przez Grześ, w dniu 17.11.2012 r., godz. 13.55
Brawo za zdecydowaną postawę wobec wyszkowskiej ko-mendy. To było najście czy rozmowa telefoniczna?
Szczęść Boże!
Dodane przez Antoni, w dniu 17.11.2012 r., godz. 16.23
Walka z broniącym prawdy Kościołem to objaw desperacji i słabości tego skompromitowanego systemu. Polska policja jeszcze nie odbudowała swojego autorytetu, a już go traci. Ręka POdniesiona na Kościół prędzej czy później uschnie.
Dodane przez TD, w dniu 17.11.2012 r., godz. 19.56
Jak bardzo musi być zła sytuacja geo gospodarcza Polski ,że Tusk przygotowuje oligarchię II Komuny i nomenklaturę Platformy na rozwiązanie siłowe . Prowokacja mająca na celu dokonanie pogromu Polaków, uczestników Marszu Niepodległości była źle zarządzana i nie wypaliła , ale był to najlepszy przykład do czego zmierza Tusk i do czego jest zdolny .
Dodane przez oservatore wP, w dniu 18.11.2012 r., godz. 10.11
W Sejmie powinna powstać komisja, która prowadziłaby przesłuchania, w celu ustalenia, czyj to był pomysł, aby zatrzymać i sprowokować Marsz Niepodległości. Posłowie powinni dociec, kim byli prowokatorzy w kominiarkach wybiegający z za policyjnych pleców w tłum. Na czyim są żołdzie i kto podjął tę głupią decyzję aby ich użyć w celu oczywistej prowokacji.
Wieści z Sadownego
Dodane przez Aniela Sadowska, w dniu 18.11.2012 r., godz. 14.01
Fragment treści kazania ks. Tomasza Duszkiewicza odnoszący się do interwencji milicji. ... Co to się wyprawia w tej POlsce, nie do POmyślenia żeby PO-licja nachodziła kapłana. Nachodzą i jeszcze pytania zadają, nękają, że nieprawdę mówi. A co to, na komendzie telewizora nie mają? "RANCZA" nie oglądali? Nie wiedzą kto w gminie jest ważniejszy od wójta?
Dodane przez Pipi, w dniu 18.11.2012 r., godz. 20.36
Czy Aniela S robi sobie jajka? Ale gdybu nawet ksiądz Duszkiewicz tak mówił, to też byłoby z jajem! Pozdrawiam Sadowne, księdza i łochowski klub.
Dodane przez Wlad, w dniu 19.11.2012 r., godz. 12.29
Dziekuję za felieton i pozdrawiam Panią "Judytę".
Dodane przez Debata i po debacie..., w dniu 19.11.2012 r., godz. 14.07
A na ścieżce rowerowej pod barem Pingwin, jak stały auta tak stoją. Na monitoringu siedzi niedowidzący? czy policja toleruje łamanie przepisów?
Dodane przez Ale kino, w dniu 20.11.2012 r., godz. 17.44
Marsz miał się zamienić w małą wojnę domową , ale prowokacja zielonych kominiarek nie wyszła. Teraz tematem zastępczym będzie zamach. I dodać trzeba, że jaki zamach taki prezydent.
Dodane przez Bożena, w dniu 21.11.2012 r., godz. 13.35
Moi drodzy, naprawdę nie wiem, czy śmiac się z tej szopki, czy płakać?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl