Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 maja 2021 r., imieniny Ofelii, Serwacego

Biegi w Długosiodle

Ikona
(Zam: 24.10.2012 r., godz. 10.30)

Na stadionie leśnym w Długosiodle 6 października rozegrano powiatowe zawody w biegach przełajowych.

Łącznie startowało 409 osób, 202 dziewczęta i 207 chłopców. Ze szkół podstawowych – 239 osoby (129 dziewcząt i 110 chłopców), z gimnazjów – 170 osób (73 dziewczeta i 97 chłopców). Organizatorem zawodów był Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu w Wyszkowie, gospodarzem zawodów – Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle, w którego imieniu zawody przygotował i przeprowadził Marek Kaniewski wraz z nauczycielami wychowania fizycznego. Dyrektor POKiS Maria Gajewska otworzyła i zakończyła zmagania, wręczając zwycięskim zawodnikom medale i dyplomy.

Szkoły podstawowe
W kategorii dziewcząt z klas czwartych kolejne miejsca zajęły: Monika Kowalczyk (Ulasek), Natalia Skoczeń (Olszanka) i Kamila Galarska (Długosiodło), z klas piątych: Zofia Tymińska (SP nr 5 w Wyszkowie, najlepsza zawodniczka biegów przełajowych), Klaudia Rosińska (Białebłoto) i Natalia Mogielnicka (SP nr 5 w Wyszkowie), z klas szóstych: Aleksandra Rakowska (Jackowo Górne), Patrycja Sobolewska (SP nr 5 w Wyszkowie) i Ewa Bednarska (Somianka). W kategorii chłopców z klas czwartych zwyciężyli: Piotr Brejnak (Długosiodło), Piotr Wrzesiński (SP nr 1 w Wyszkowie) i Michał Kot (Długosiodło), z klas piątych: Aleksander Wyszyński (SP nr 5 w Wyszkowie, najlepszy zawodnik biegów), Michał Laskowski (Brańszczyk) i Konrad Gąsior (Jackowo Górne), z klas szóstych: Adrian Kanclerz (Somianka), Aleksander Purgacz (SP nr 5 w Wyszkowie) i Bartosz Baliński (Leszczydół Nowiny).
Biorąc pod uwagę wyniki dziewcząt, klasyfikacja szkół jest następująca: SP nr 1 Wyszków, SP nr 5 Wyszków, Długosiodło, Białebłoto, SP nr 2 Wyszków, Stare Bosewo, Somianka, Porządzie, Rząśnik, Dębinki, Zabrodzie, Dalekie, Leszczydół Nowiny, Blochy, Brańszczyk, Wola Mystkowska, Jackowo Górne i Poręba.
Wyniki chłopców ustaliły taką kolejność: SP nr 1 Wyszków, SP nr 5 Wyszków, Rząśnik, Lucynów, Długosiodło, SP nr 2 Wyszków, Brańszczyk, Blochy, Stare Bosewo, Zabrodzie, Dalekie, Białebłoto, Porządzie, Somianka, Wola Mystkowska, Leszczydół Nowiny, Jackowo Górne, Sieczychy, Poręba, Knurowiec, Trzcianka, Olszanka i Nowe Budy.
Po dyscyplinach sportowych (piłka nożna i indywidualne biegi przełajowe) w kategorii dziewcząt punktacja szkół jest następująca: SP nr 2 Wyszków – 8,5 pkt., SP nr 1 Wyszków – 8 pkt., Rząśnik – 8 pkt., Długosiodło – 7 pkt., Białebłoto – 6,5 pkt., SP nr 5 Wyszków – 6 pkt., SP nr 3 Wyszków – 6 pkt., Ulasek – 4 pkt., Stare Bosewo – 2 pkt., Zabrodzie – 1 pkt., Somianka – 0,5 pkt., Porządzie – 0,5 pkt. W kategorii chłopców: SP nr 5 Wyszków – 12 pkt., SP nr 1 Wyszków – 8 pkt., SP nr 3 Wyszków – 8 pkt., Brańszczyk – 6 pkt., Rząśnik – 5 pkt., Lubiel Stary – 4 pkt., Lucynów – 4 pkt., Wola Mystkowska – 3 pkt., SP nr 2 Wyszków – 2,5 pkt., Długosiodło – 2,5 pkt., Adelin – 2 pkt., Stare Bosewo – 1 pkt.

Gimnazja
W kategorii dziewcząt z klas pierwszych kolejne miejsca zajęły: Katarzyna Jachna (Rząśnik), Natalia Jabłońska (Gim. nr 1 w Wyszkowie) i Emilia Kądziela (Długosiodło), z klas drugich: Magdalena Oczkowicz (Gim. nr 1 w Wyszkowie, najlepsza zawodniczka biegów), Karolina Nadaj (Zabrodzie) i Aleksandra Żebrowska (Gim. nr 1 w Wyszkowie), z klas trzecich: Klaudia Bloch (Długosiodło), Aldona Mizińska (Stare Bosewo) i Justyna Gołębiewska (Gim. nr 1 w Wyszkowie). Chłopcy zajęli następujące miejsca: w klasach pierwszych: Piotr Apelski (Wola Mystkowska), Mateusz Augustyniak (Gim. nr 1 w Wyszkowie) i Emil Rogalski (Długosiodło), w klasach drugich: Adam Balczyński (Rząśnik), Mateusz Rozenek (Leszczydół Nowiny) i Jarosław Kruza (Somianka), w klasach trzecich: Szymon Skóra (Somianka, najlepszy zawodnik biegów), Tomasz Rytelewski (Poręba) i Dawid Gąsior (Somianka). Kolejność klasyfikacji szkół wśród dziewcząt: Długosiodło, Rząśnik, G nr 1 Wyszków, Brańszczyk, Stare Bosewo, Somianka, Zabrodzie i Leszczydół Nowiny, wśród chłopców: Długosiodło, Stare Bosewo, G nr 1 Wyszków, Rząśnik, Leszczydół Nowiny, Poręba, Zabrodzie, Somianka, Brańszczyk i Wola Mystkowska. Ogólna klasyfikacja punktowa szkół po rozegranych dyscyplinach sportowych w kategorii dziewcząt: G nr 1 Wyszków – 11 pkt., Rząśnik – 11 pkt., Długosiodło – 10 pkt., G nr 3 Wyszków – 8 pkt., Somianka – 6 pkt., Zabrodzie – 4 pkt., Brańszczyk – 4 pkt., Stare Bosewo – 3 pkt., Poręba – 1 pkt., w kategorii chłopców: Stare Bosewo – 10 pkt., G nr 2 Wyszków – 8 pkt., Długosiodło – 8 pkt., Zabrodzie – 7 pkt., Leszczydół Nowiny – 5,5 pkt., G nr 1 Wyszków – 5 pkt., Brańszczyk – 5 pkt., Rząśnik – 5 pkt., Poręba – 2,5 pkt., Somianka – 2 pkt.
Opr. E.E.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl