Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 lipca 2021 r., imieniny Marty, Olafa

Gminne obchody Dnia Edukacji

Ikona
(Zam: 24.10.2012 r., godz. 10.30)

- Dzień Edukacji Narodowej. Święto, jak żadne inne, doceniają wasz trud i wysiłek włożony w edukację dzieci i młodzieży – powiedział podczas gminnych obchodów dnia nauczyciela wójt Andrzej Żołyński. Święto pracowników oświaty odbyło się 12 października w Zespole Szkół w Somiance.

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Stanisława BM w Somiance, której przewodniczył ksiądz proboszcz Wojciech Zyśk. Dalsze uroczystości miały miejsce w Zespole Szkół w Somiance. Otworzyła je dyrektor Zespołu Szkół Agnieszka Augustynik, która powitała wszystkich gości. W uroczystości wzięli udział: wójt gminy Andrzej Żołyński, wicewójt Agnieszka Salwin, przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Rakowski, dyrektorzy wszystkich szkół z gminy, nauczyciele oraz pracownicy oświaty.
- Każdy nauczyciel, ze względu na swą profesję, z pewnością dołożył swoją cegiełkę w procesie wewnętrznego rozwoju każdego dziecka – mówił wójt Andrzej Żołyński. – To właśnie on podejmuje się zadań najbardziej wymagających i niełatwych, on próbuje zainteresować ucznia swoim przedmiotem, on wykorzystuje w tym celu różnorodne i niejednokrotnie zaskakujące metody i środki, on w końcu pomaga przezwyciężyć nieuniknione trudności, motywuje i wspiera.
Życząc entuzjazmu i cierpliwości w podejmowaniu wyzwań oraz satysfakcji z wykonywanej pracy wójt wręczył nagrody finansowe dyrektorom szkół. Otrzymali je: Agnieszka Augustynik – Zespół Szkół w Somiance, Agnieszka Ślubowska – SP Wola Mystkowska, Jolanta Filipczak – SP Ulasek, Aleksandra Kalinowska – SP Jackowo Górne, Elżbieta Walaszczyk – SP Kręgi.
Uroczystość zakończyły występy uczniów Zespołu Szkół.
I.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl