Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 lipca 2021 r., imieniny Innocentego, Wiktora

Pamiątkowy „Rocznik”

Ikona
(Zam: 24.10.2012 r., godz. 10.30)

I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida wydało pierwszy „Rocznik”. W wydawnictwie znalazły się najważniejsze wydarzenia roku szkolnego 2011/2012 opatrzone zdjęciami. Wydawanie „Rocznika” ma na stałe wpisać się w działania szkoły.

We wstępie redakcja „Rocznika” czytamy:
Z wielką przyjemnością oddajemy w Wasze ręce wydawnictwo, które nazwaliśmy „Rocznikiem I Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Wyszkowie”. Pomysł przygotowania Rocznika dojrzewał powoli, a inspiracja przyszła z partnerskiej szkoły naszego Liceum – Schule Moormerland z Niemiec. W szkole tej od kilkunastu lat ukazuje się wydawana drukiem kronika szkolna. Wydawnictwo „wpadło w oko” dyrekcji szkoły. Dyrektor Władysław Klimaszewski zaproponował przygotowanie i u nas rocznika szkolnego. Rocznika w pojęciu wydawnictwa, gdzie znalazłyby się: chronologicznie ułożone krótkie sprawozdania z najciekawszych wydarzeń opatrzone zdjęciami, prezentacja Rady Pedagogicznej, osiągnięć placówki, jej absolwentów i inne artykuły okolicznościowe. I to właśnie znalazło się w naszym Roczniku.
„Rocznik” opracowany został przez nauczycieli I LO Janusza Kosińskiego i Wojciecha Chacińskiego. Autorami tekstów są głownie nauczyciele i uczniowie szkoły. Wydawcą są Zakłady Graficzne Drukarz z Tarnowa. Jego nakład to 500 egzemplarzy. Zeszyty można było otrzymać podczas uroczystości szkolnej z okazji 30. rocznicy nadania szkole imienia C.K. Norwida, która odbyła się 18 października.
Redakcja nie zamierza poprzestać na wydaniu jednego „Rocznika”. Jak pisze we wstępie, czeka na uwagi odbiorców po przeczytanej lekturze.
– Zdajemy sobie sprawę, że jest to pierwszy rocznik i daleko nam do perfekcji. Pragniemy go jednak ulepszać i rozwijać z roku na rok – mówią.
I.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl