Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 lipca 2021 r., imieniny Innocentego, Wiktora

Z nauką przez życie

Ikona
(Zam: 24.10.2012 r., godz. 10.30)

- Życzę wam, żebyście swoimi małymi sercami i wielką wiedzą w przyszłości sięgnęli gwiazd – mówił dyrektor Zespołu Szkól Zbigniew Szczerba podczas pasowania pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej nr 5.

W hali sportowej Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji dziesiątki osób obserwowało ceremonię – rodzice, rodzeństwo, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców, zastępca burmistrza Adam Warpas, dyrektor Zespołu obsługi Placówek Oświatowych Małgorzata Liwartowska i inni.
Dyrektor Szczerba chwalił dzieci za to, czego nauczyły się przez prawie dwa miesiące nauki, a co pokazały m.in. podczas przedstawienia złożonego z wierszy i piosenek. Pasowanie, tak jak rycerski zwyczaj, niesie za sobą przesłanie.
- Waszym orężem nie będzie tarcza ani zbroja, ale nauka, z którą przejdziecie przez życie – podkreślał dyrektor.
Miał także kilka słów do nauczycieli i rodziców.
- Talent to kawałek surowego, szlachetnego materiału. Tylko ciężka praca obrobi go i nada mu wartość – powołał się na słowa Staszica. – W dzieciach, tak jak w zwierciadle odbijają się wasze tęsknoty, marzenia. Życzę, żebyście dzieci nauczyli marzyć i te marzenia realizować – zwrócił się do rodziców.
Zdaniem Adama Warpasa, pierwszoklasiści trafili na jedną z najlepszych szkół w mieście.
- To dlatego ma dobre imię, że uczniowie w niej ciężko pracują. Ta uroczystość to zobowiązanie, że to dobre imię będziecie chcieli utrzymać – dodał.
- Potrzeba jest kochać tak jak rodzice, jak Korczak kochał dzieci. Ta miłość musi być wymagająca, nie można kochać bez wymagania – mówił ks. Kazimierz Wądołowski.
J.P.

Komentarze

Dodane przez j&j, w dniu 20.11.2012 r., godz. 12.49
powiedzcie dlaczego mala szkola np. w Leszczydole Starym ze swoich skromnych srodkow mogła podarowac dzieciom książki z bajkami podczas ślubowania a p. Szczerba lizaczki ufundowane przez szkolny sklepik

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl