Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 lipca 2021 r., imieniny Innocentego, Wiktora

Mamy dobrych nauczycieli

Ikona
(Zam: 24.10.2012 r., godz. 10.30)

Nauczyciele i pracownicy oświaty z gminy Wyszków 17 października spotkali się na gminnych obchodach dnia Edukacji Narodowej w restauracji „Baśniowa”.

Na spotkaniu wręczono nagrody i wyróżnienia, rozstrzygnięto również konkurs „Twórczy Nauczyciel”. W uroczystościach wzięli udział dyrektorzy i pracownicy gminnych placówek oświatowych, zastępca burmistrza Adam Warpas, naczelnik wydziału edukacji w Urzędzie Miejskim Anna Gołębiewska, dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Małgorzata Liwartowska, kierownik Świetlicy Socjoterapeutycznej Jadwiga Kamieniecka, doradcy metodyczni Renata Karsznia i Barbara Ochmańska, Elżbieta Piórkowska z miejskiej komisji oświaty i spraw społecznych, przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych Jan Rusak i Maciej Wójcik.
– Wiedza to majątek, którego nikt nie ukradnie – mówił Adam Warpas. – Przekazywanie i zdobywanie jej jest trudne, wymaga czasu i pracy. Dziękujemy wam za inspirowanie, pokazywanie świata i wyjaśnianie jego tajemnic. Gmina Wyszków ma dobrych nauczycieli.
Nagrody burmistrza przyznano osobom, które angażowały się w życie szkoły i społeczności lokalnej, przyczyniały się do utrzymania wysokiego poziomu edukacji. Otrzymali je: Lech Nierubiec (SP nr 2 w Wyszkowie), Beata Przybysz (Przedszkole nr 3 w Wyszkowie), Agnieszka Pietrzak (Zespół Szkół w Rybnie), Krzysztof Ogrodziński (Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie), Jadwiga Maciejewska (SP nr 1 w Wyszkowie), Barbara Bloch (SP nr 1 w Wyszkowie), Teresa Przygoda (Zespół Szkół w Leszczydole Nowinach), Bożena Teresa Michalak (Zespół Szkół w Wyszkowie), Alina Oleksiak (Zespół Szkół „Rybienko Leśne” w Wyszkowie), Halina Jankowska (Zespół Szkół w Rybnie), Artur Rębowski (SP nr 1 w Wyszkowie) i Jan Hryniewicz (SP nr 2 w Wyszkowie). Od 2008 r. w gminie Wyszków nagradzani są ponadto wyróżniający się nauczyciele-wychowawcy, w tym roku tytuł „Dobrego Wychowawcy” i okolicznościowy dyplom otrzymali: Katarzyna Zalewska, Barbara Ochmańska, Ewa Kopiejewska (SP nr 1 w Wyszkowie), Elżbieta Matak, Barbara Rusak, Maria Błaszczak, Renata Ślubowska (SP nr 2 w Wyszkowie), Małgorzata Augustynik (SP w Lucynowie), Dorota Kulesza (SP w Leszczydole Starym), Krystyna Szczuka-Wiśniewska (Zespół Szkół w Wyszkowie), Marzena Romanowicz, Katarzyna Czechowska, Renata Góralewska (Zespół Szkół „Rybienko Leśne” w Wyszkowie), Beata Książek (Zespół Szkół w Leszczydole Nowinach), Beata Jakubczak, Agnieszka Wasik (Zespół Szkół w Rybnie), Jolanta Paczkowska, Ewa Decyk, Agnieszka Trzcińska, Bożena Lewandowska (Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie).
Ostatnia częścią oficjalnych obchodów było rozstrzygnięcie konkursu „Twórczy Nauczyciel”, którego pomysłodawczyni, Barbara Ochmańska, przedstawiła jego założenia i cele. Jury w składzie: B. Ochmańska, Adam Warpas, Anna Gołębiewska i Marzena Balcerzak przyznało dwa równorzędne wyróżnienia dla Marianny Wołyniec i Eweliny Salwin (obie z Zespołu Szkół w Rybnie). Należało złożyć wniosek-deklarację, w którym opisane były działania i aktywność pedagogiczna, wnioski analizowała komisja. Do konkursu zgłosiły się trzy osoby z Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie, jedna ze Żłobko-Przedszkola nr 1 w Wyszkowie, jedna z Przedszkola nr 7 w Wyszkowie i dwie z Zespołu Szkół w Rybnie. Po części oficjalnej zebrani udali się na poczęstunek.
E.E.

Komentarze

''Elyta"
Dodane przez monk, w dniu 24.10.2012 r., godz. 20.38
Mamy przecudnych nauczycieli. Wspaniałych, niesamowitych... Efekty ich pracy widać na ulicach. Co drugi małolat to analfabeta potykający się o własne nogi. Ale czy to ich wina? Hmm...
Dodane przez Grześ, w dniu 25.10.2012 r., godz. 18.15
Dobre i ładne ;)
Edytko!
Dodane przez zowi, w dniu 26.10.2012 r., godz. 18.32
Ciekawe czy małolat ma rodziców? Nauczyciela można zawsze zmienić!
do monka
Dodane przez GianFranco, w dniu 27.10.2012 r., godz. 10.25
Raczej nie wina dzieci a rodziców, którzy przechowują dzieci a nie wychowują... Najczęściej rodzice takich dzieci to też osoby nie skażone głębszą myślą...
niedlugo pewnie
Dodane przez aga51, w dniu 03.11.2012 r., godz. 00.16
Ci wspaniali nauczyciele zostaną zesłani przez Pana Warpasa na działanośc gospodarczą, bo na etatach będą za drodzy

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl