Menu górne

Dziś jest 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, MagdalenyRemis z Czarnymi

(Zam: 17.10.2012 r., godz. 10.30)

Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie Czarni Węgrów – Bug Wyszków, rozegrane w ramach rozgrywek grupy północnej IV ligi. Bramkę dla wyszkowskiej drużyny już w 4. minucie spotkania zdobył Piotr Augustyniak.

Mecz został rozegrany w niedzielę 14 października w Węgrowie. Idealny wręcz początek zaliczyła w nim drużyna Bugu. Już w 4. minucie gry bramkę, po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry, zdobył Piotr Augustyniak. Szybko podziałał na wyszkowian bardzo motywująco. Przez całą pierwszą połowę drużyna trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego atakowała. Dobrych sytuacji na podwyższenie prowadzenia nie wykorzystali m. in. Łukasz Kowalczyk i Alan Wróbel. Rywale w pierwszej odsłonie właściwie nie zagrozili bramce Bugu.
Pierwsze pół godziny drugiej połowy wyglądało podobnie, wyszkowianie zdecydowanie przeważali. Sytuację zepsuła jednak sytuacja z 75. minuty. Do wysokiej piłki na granicy pola karnego Bugu wyskoczył Anthony Chukwuemeka, futbolówka po głowie opadła mu na rękę. Sędzia początkowo podyktował w tej sytuacji rzut wolny, chwilę później zmienił jednak sytuację i pokazał na ,,wapno”. Jedenastkę na bramkę chwilę później zamienił jeden z piłkarzy Czarnych. W ostatnim kwadransie gry do kolejnych ataków rzucili się wyszkowianie. Mimo prób wracającego do gry po kontuzji Szymona Chalskiego i Karola Skocznia, Bug w tym spotkaniu musiał zadowolić się remisem.
Czarni Węgrów – Bug Wyszków 1:1 (0:1)
Bramka dla Bugu: P. Augustyniak 4.
Bug: D. Kornatka – K. Wiśniewski, M. Maciak, A. Chukwuemeka, A. Wrobel – D. Gałązka (85. Sz. Salwin), P. Augustyniak, J. Rejnuś, Sz. Chalski (70. K. Kaput) – Ł. Szala, Ł. Kowalczyk (80. K. Skoczeń).
W następnej kolejce Bug będzie podejmował na własnym stadionie drużynę Wkry Żuromin. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 20 października o godzinie 15.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.
Wyniki pozostałych spotkań rozegranych w tej kolejce:
Mazur Gostynin – Narew Ostrołęka 0:0
Kasztelan Sierpc – MKS Przasnysz 1:6
Mławianka Mława – Bzura Chodaków 5:0
Nadnarwianka Pułtusk – Huragan Wołomin 3:5
Błękitni Gąbin – Błękitni Raciąż 0:1
Ostrovia Ostrów Mazowiecka – Wisła II Płock 1:0
KS Łomianki – Wkra Żuromin 4:1
Emocje w Pucharze
W ostatnim tygodniu Bug Wyszków rozegrał również spotkanie V rundy okręgowego Pucharu Polski. Rywalem naszej drużyny był A-klasowy zespół Boru Regut. Mecz pomiędzy obydwoma zespołami został rozegrany w środę 10 października w Regucie. W pierwszej połowi, zgodnie z oczekiwaniami, dominował Bug. Wyszkowski zespół objął prowadzenie już w 4. minucie, kiedy to sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy wykorzystał Łukasz Kowalczyk. Początkowo zdecydowanie dyktujący warunki na boisku wyszkowianie dali się uśpić rywalom. W pierwszej połowie nie padły kolejne bramki.
Drugą odsłonę od mocnego uderzenia rozpoczęli rywale, którzy w 54. minucie po składnej akcji i ładnym strzale głową doprowadzili do remisu. Wyszkowianie odpowiedzieli chwilę później kolejną bramką Kowalczyka, który wykorzystał indywidualny błąd jednego z obrońców Bora. W ostatnich minutach spotkania rywale nieoczekiwanie przeprowadzili szybką kontrę i po sytuacji sam na sam wyrównali. Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ już zmianie. W obliczu remisu, zgodnie z pucharowymi przepisami, sędziowie zarządzili konkurs rzutów karnych. Wyszkowianie pomylili się w nim tylko raz, dzięki czemu wygrali 4:2 i tym samym awansowali do 1/4 finału Pucharu Polski na Mazowszu.
Bór Regut – Bug Wyszków 2:2 (0:1) k. 2:4
Bramki dla Bugu: Ł. Kowalczyk 4. i 60.
Bug: D. Kornatka – K. Wiśniewski, M. Maciak, H. Chmielewski, K. Skoczen – D. Kaput, Sz. Salwin, Sz. Chalski, Ł. Kamiński – Ł. Szala, Ł. Kowalczyk. W drugiej połowie wystąpili również: R. Nogaj, A. Nikodemski, K. Rosa.
Nie jest jeszcze znany następny rywal Bug w rozgrywkach pucharowych (losowanie zaplanowane na wtorek 16 października). Pewne jest jedynie, że mecz 1/4 finału zostanie rozegrany w środę 24 października.
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl