Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 stycznia 2022 r., imieniny Pauli, Polikarpa

Zmiany w lokalnych strukturach Prawa i Sprawiedliwości

Ikona
(Zam: 10.10.2012 r., godz. 10.30)

Lokalna struktura gminna PiS ma nowego przewodniczącego, którym został Eugeniusz Zaremba. Adam Warpas zrezygnował z ubiegania się o piastowane do tej pory stanowisko przewodniczącego. – Podjąłem decyzję, jak sądzę, odpowiedzialną i będącą w interesie samego ugrupowania, iż rezygnuję z kandydowania na przewodniczącego PiSu na kolejną kadencję – dodaje.

W piątek 21 września o godz.18.00 w siedzibie Zarządu Okręgowego PiS w Wyszkowie, odbyła się konferencja prasowa. Celem spotkania było zapoznanie mediów z wynikami wyborów w lokalnej strukturze PiS, które miały miejsce 18 września.
Spotkanie otworzył A. Warpas, odniósłszy się do konferencji samorządowej PiS z 10 stycznia 2012 roku. Następnie powiadomił o planowanej w dniach 27 i 28 września w Warszawie samorządowej konferencji oświaty. Zapowiedział swój udział, wraz z naczelnik wydziału A. Gołębiewską.
Zarządzeniem przewodniczącego komitetu wykonawczego PiS, w związku z zakończeniem kadencji władz terenowych Prawa i Sprawiedliwości, ustalono wybory we wszystkich strukturach terenowych do końca września. W. Sobczak przedstawił plany Zarządu Okręgowego PiS na najbliższy czas. Wymienił m.in. wzmocnienie terenowych struktur PiSu, wyłonienie kandydata na burmistrza, współpracę z komitetami PiS powiatu wyszkowskiego, ustalenie listy kandydatów na kolejne wybory w poszczególnych gminach na stanowiska wójtów.
- W ostatnim czasie zauważyliśmy wzrost liczby osób, które zapisują się do PiS-u. W przeciągu 1,5 roku chcemy wzmocnić strukturę, nie tylko wyszkowską, wyłonić kandydata na burmistrza, na pewno zintegrować prawą scenę wyszkowską, współpracować ze wszystkimi komitetami PiS powiatu wyszkowskiego – stwierdził.
Wybory 18 września zostały przeprowadzone przez senatora H. Górskiego. Wyłoniono siedmioosobowy zarząd w składzie: W. Karpiński, H. Pieńkos, K. Sobieski, W. Sobczak, A. Warpas, E. Zaremba i M. Tauter. W wyniku bezpośrednich wyborów przewodniczącym komitetu został E. Zaremba, radny w latach 1998-2002, radny obecnej kadencji, prezes OSP i sołtys w Lucynowie Dużym. Podczas piątkowej konferencji, nowo wybrany przewodniczący przedstawił cele na najbliższe 2 lata piastowania powierzonej mu funkcji.
- Mamy ustalenia programu dotyczące kadencji 2010-2014, które chcemy realizować. O problemach chcemy dyskutować, konsultować je i przenosić na forum rady – mówi Zaremba. – Przez dyżur, który pełnię w poniedziałki i wtorki będzie ułatwiony kontakt z wyborcami i chętnymi – dodał.
Przewodniczący komitetu chce zająć się najważniejszymi problemami dotyczącymi oświaty i inwestycji np. zagospodarowaniem nadbrzeży nad Bugiem. Padło pytanie, czy decyzja o kandydowaniu przewodniczącego Warpasa w wyborach była zależna od krytycznych opinii.
- Nie zgadzam się z opinią, że wystraszyłem się kogokolwiek. Po prostu nie chcę, aby wiązało się PiS ze zmianami w oświacie. To nie jest nasza wina, ani żadnego z ugrupowań, które jest teraz w radzie miejskiej i również burmistrza, że takie decyzje zapadają. Nadal będę działać na rzecz oświaty, ale bez łączenia tego z funkcją przewodniczącego PiSu – mówi Warpas.
Na konferencji A. Warpas zapowiedział o swoim zamiarze kandydowania w przyszłych wyborach parlamentarnych.
- Mam zamiar uczestniczyć w decyzjach, które zapadają wysoko – poinformował.
M.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl