Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 lipca 2021 r., imieniny Innocentego, Wiktora

Międzypowiatowe zmagania w ringo

Ikona
(Zam: 10.10.2012 r., godz. 10.30)

W Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku 25 września odbyły się I Powiatowe Rozgrywki Ringo. Te niecodzienne zmagania sportowe zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Dla jednego uśmiechu” w Brańszczyku.

W imprezie udział wzięli niepełnosprawni przedstawiciele ośmiu powiatów województwa mazowieckiego, uczniowie ośrodków kształcenia specjalnego. Na rozgrywki przybył naczelnik wydziału edukacji Starostwa Powiatowego w Wyszkowie Krzysztof Arbaszewski, uroczyście je otworzył i przybliżył zgromadzonym postać Włodzimierza Strzyżewskiego, twórcy dyscypliny ringo. Zmagania drużyn współfinansował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.
Gra na specjalnie przygotowanych na tę okazję boiskach była zacięta i towarzyszyło jej wiele emocji, na trybunach zaś panowała wspaniała atmosfera. Sportowcy mogli nawiązać nowe znajomości z kolegami z wielu placówek. Wszyscy trenowali na wiele dni przed rozpoczęciem zmagań, gospodarze dołożyli starań, by przygotować boiska, m.in. szyjąc linie ringo, wykonując dekoracje, itp. Po zaciętych zmaganiach udało się wyłonić zwycięzców rozgrywek. I miejsce zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku, II przypadło uczniom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrołęce, III – podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Makowie Mazowieckim. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, dyplomy i medale, najlepsi zaś dodatkowo dostali okazałe puchary.
AP, opr. E.E.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl