Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 stycznia 2022 r., imieniny Pauli, Polikarpa

Seminarium mistrzów

Ikona
(Zam: 10.10.2012 r., godz. 10.30)

Z inicjatywy mistrza Zbigniewa Jeża (Wyszkowskie Centrum Sztuk Walki), w niedzielę 30 września mistrzowie, instruktorzy oraz ćwiczący związani z Centrum spotkali się z grupą niemieckich mistrzów związanych z międzynarodową organizacją Martial Arts Asociation – International zrzeszającą kluby oraz szkoły sztuk walki z całego świata.

Niemieckim mistrzom przewodniczył prezydent MAA-I, Bernd Höhle (7 dan), w asyście Ralfa Bartzschaka (9 dan). Podczas treningu zaproszeni goście prezentowali podstawy uprawianych przez nich stylów. Była to fantastyczna okazja, by zapoznać się z technikami takimi jak Ju-Jitsu (japońska sztuka samoobrony), Krav Maga (izraelski system walki), Eskrima/Kali (filipińska sztuka walki) oraz samoobrony przy użyciu pałki i przed uderzeniem pałką.
Było to pierwsze w Polsce spotkanie z zaproszonymi mistrzami MAA-I. Poprzednie spotkania miały miejsce na terenie Niemiec, podczas organizowanych tam Dni Sztuk Walki. Atmosfera spotkania była niezwykle sympatyczna, sprzyjająca wymianie doświadczeń i zawiązaniu międzynarodowych przyjaźni. Spotkania tego typu pokazują, że sztuki walki uprawiane w odpowiednich warunkach mogą łączyć ludzi z całego świata, nie zważając na bariery kulturowe, czy językowe.
Stowarzyszenie MAA-I jest jedną z najstarszych ogólnoświatowych organizacji łączących tradycyjne sztuki walki i systemy współczesne. Organizacja ta zrzesza kilka tysięcy szkół sportowych, federacji, klubów, firm, stowarzyszeń, grup treningowych oraz trenerów i instruktorów w ponad 120 krajach na całym świecie. Jej motto brzmi:
„Jesteśmy silniejsi pracując razem i wspólnie osiągając cele”.
Wyszkowskie Centrum Sztuk Walk jest członkiem MAA-I, a mistrz Zbigniew Jeż jej przedstawicielem. Prezydent MAA-I nagrodził szefa Wyszkowskiego Centrum medalem uznania oraz tytułem doktora filozofii w sztukach walki. Samo Centrum działa w Wyszkowie od 1990 roku, prowadząc zajęcia dla dzieci, dorosłych i młodzieży. Obecne zajęcia są prowadzone we wtorki i piątki o godzinie 18.30. Zapraszamy wszystkich chętnych, kontakt pod numerem telefonu: 602 326 898 oraz na stronie internetowej: www.unia-kung-fu.pl.
ZJ, opr. Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl