Dziś jest 26 kwietnia 2024 r., imieniny Klaudiusza, Marzeny

Przasnysz pokonany

Ikona
(Zam: 19.10.2010 r., godz. 11.18)

W sobotę 16 października zespół Bugu Wyszków podejmował na własnym stadionie drużynę MKS-u Przasnysz w ramach rozgrywek IV ligi. Bardzo zacięte spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:0.

Początek sobotniego spotkania niespodziewanie należał do gości. Piłkarze z Przasnysza opanowali na długie minuty środek pola, co umożliwiło im stwarzanie sobie coraz groźniejszych sytuacji. Świetny mecz w bramce Bugu rozgrywał jednak Erwin Sak. Po raz pierwszy bramce gości poważnie zagroził w 12. minucie Łukasz Szala, który uderzył mocno kozłującą piłkę metr od prawego słupka. Chwilę później bardzo groźną kontrę wyprowadzili rywale, świetnym, czystym wślizgiem ich akcję przerwał jednak Dariusz Papierz. Kolejny kwadrans to wyrównana gra z lekką przewagą Bugu. W tym czasie kilkakrotnie interweniować musiał jednak również Sak. W 38. minucie worek z bramkami w końcu się rozwiązał. Krzysztof Krzywicki świetnym podaniem górą uruchomił Michała Chorzępę, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi gości. Do końca pierwszej odsłony ambitnie atakowali goście, wysoką klasę pokazywał jednak wyszkowski bramkarz.

Drugą polowe zdecydowanie lepiej rozpoczęli piłkarze Bugu. Już pierwsza akcja zakończyła się dla wyszkowian bramką. Po szybkiej wymianie piłka trafiła do Tomasza Zbrzeźniaka, który przelobował wychodzącego bramkarza. Rywale nie składali jednak broni. Chwilę po wznowieniu wymarzonej sytuacji na uzyskanie kontaktowego trafienia nie wykorzystał jeden z przasnyszan, który będąc cztery metry od bramki posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. W kolejnych minutach goście psuli kolejne wyśmienite okazje. Zepchnięci do głębokiej defensywy podopieczni trenera Krzywickiego przestawili się na grę z kontry. Ten styl zaowocował świetną sytuacją w jakiej znalazł się Chorzępa. Będąc samotnym przed bramkarzem wyszkowski snajper stracił jednak w ostatniej chwili piłkę. W końcówce spotkania jego wynik ustalił ostatecznie Krzywicki, który dobił skutecznie piłkę po wcześniejszych strzałach Chorzępy i Kowalczyka. W doliczonym czasie gry mogła paść czwarta bramka dla Bugu, w dobrej sytuacji samolubnie zachował się jednak Kitliński, który uderzył niecelnie na bramkę, mimo iż mógł podać do dobrze ustawionego Łukasza Kamińskiego. Ostatecznie to bardzo wyrównane spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bugu 3:0.

Bug Wyszków – MKS Przasnysz 3:0 (1:0)

Bramki dla Bugu: M. Chorzępa 38, T. Zbrzeźniak 47, K. Krzywicki 85.

Bug: E. Sak – A. Wróbel, M. Demich, Sz. Chalski (65 – Ł. Kowalczyk), B. Szala – K. Ryczkowski (72 – M. Czachór), D. Papierz, K. Krzywicki, Ł. Szala (P. Kitliński) – T. Zbrzeźniak (88 – Ł. Kamiński), M. Chorzępa.

W najbliższą środę wyszkowski zespół zagra w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Jego rywalem będzie Mazur Radzymin, mecz zostanie rozegrany w Radzyminie o godzinie 15.00. Następny mecz ligowy wyszkowska drużyna rozegra z kolei w sobotę 23 października o godzinie 14.00 na stadionie w Wyszkowie. Rywalem Bugu będzie zespół MKS-u Ciechanów.

MKS Ciechanów – Wkra Żuromin 0:2
Huragan Wołomin – Nadnarwianka Pułtusk 0:2
Marcovia 2000 Marki – Korona Ostrołęka 2:0
Victoria Sulejówek – Kasztelan Sierpc 1:2
Hutnik Warszawa – Iskra Krasne 4:2
MKS Mława – Kryształ Glinojeck 3:2
Wisła II Płock – Tęcza 34 Płońsk 1:0