Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 stycznia 2022 r., imieniny Pauli, Polikarpa

To już 30 lat…

Ikona
(Zam: 10.10.2012 r., godz. 10.30)

1 września 2013 r. minie 30 lat, odkąd w budynku przy ul. Sowińskiego 55 powstała szkoła.

Wtedy była to Szkoła Podstawowa nr 4, jedna z najbardziej nowoczesnych placówek w regionie. Jej otwarcie stało się wielkim wydarzeniem dla całego miasta. W „czwórce” (bo tak potocznie się o niej mówiło) naukę rozpoczęło wtedy 1 132 uczniów. W związku z reformą oświatową szkoła podstawowa wygasła w 2004 r., ale już od 1 września 1999 r. naukę w budynku przy ul. Sowińskiego 55 rozpoczęło 364 gimnazjalistów. Na bazie Szkoły Podstawowej nr 4 powstało Gimnazjum nr 2. Obie szkoły za patrona obrały sobie Obrońców Westerplatte.
Pierwsi absolwenci szkoły, którzy ukończyli ją w 1984 r., mają dziś 43 lata. Oni i następne pokolenia posiadają już swoje dzieci, które pewnie też uczęszczały lub uczęszczają do tej samej szkoły, co ich rodzice. Szkoła może poszczycić się wieloma absolwentami, ale ci najbardziej znani w całej Polsce to Grzegorz Ślubowski (dziennikarz Polskiego Radia oraz telewizji TVP Info, którego na co dzień można posłuchać po godz. 12.00 w radiowej Jedynce) oraz Grzegorz Kajdanowicz (dziennikarz telewizji TVN, prowadzi wieczorne „Fakty”). Szkoła to nie tylko uczniowie, to także nauczyciele. Było ich wielu, kilkoro już niestety nie żyje, inni przeszli na zasłużone emerytury, jeszcze inni uczą w innych szkołach, ale są także tacy, którzy pracują w szkole już 30. rok.
Uroczyste obchody 30-lecia szkoły planowane są na 24 maja 2013 r., ale już teraz trwają do nich przygotowania. Pragniemy zachęcić do „wielkiego szperania po rodzinnych albumach” i przesyłania nam zdjęć, przedstawiających codzienne szkolne życie „dawnej Czwórki”. Liczymy także na wspomnienia absolwentów i dawnych nauczycieli. Zdjęcia w formie elektronicznej (najlepiej z krótkim opisem, co przedstawiają i kiedy zostały zrobione) oraz wspomnienia prosimy przesyłać na adres dawnaczworka@wp.pl albo przynosić do szkolnej biblioteki. Będziemy je już niedługo prezentować na szkolnej stronie internetowej.
Mamy nadzieję, że Państwa wspomnienia dotyczące naszej szkoły są adekwatne do tego, co kiedyś śpiewaliście w pieśni szkoły: czwarty numer ma, bo jest dobra na wszystko, o twe jutro dba, tak jak mama nad kołyską… gimnazjum drugi numer ma, bo jest wszak drugim domem, drugą szkołą i księgi życia drugim tomem…
Już teraz zapraszamy do wspólnego świętowania i współpracy przy zorganizowaniu jubileuszu 30-lecia szkoły.
Komitet organizacyjny obchodów 30-lecia szkoły

Komentarze

Pamiętam doskonale...
Dodane przez O.N.A., w dniu 11.10.2012 r., godz. 12.51
Będąc uczennicą SP2, z powodu przeludnienia szkoły, całą trzecią klasę mieliśmy lekcje w tzw. "dużej szkole" w zawodówce. Moja o dwa lata starsza sąsiadka, w tym czasie miała zajęcja w CKU. W samej dwójce, dzieci przeżywały koszmar. Oddanie czwórki, było naprawdę wielkim wudarzeniem i ulgą dla wszystkich. To już 30 lat!
Dodane przez Hanna, w dniu 12.10.2012 r., godz. 09.43
A dzis PO trzydziestu latach szkoły z braku dzieci się zamyka. Dosyć szybko ten "dobrobyt" nas wykańcza. Jedna strona medalu, to że nasze panie nie dojrzewają do roli macierzyństwa. Ulegają pokusie pseudowolności, jaką oferuje im bycie tzw. singielkami. Kariera plus kochanek podobno rekompensuje wszystko. Dzieci z takich niby związków nie ma. Latka lecą, kariera wyzuwa a na starość szklanki wody nie ma komu podać. Przykład Torbickiej. Gdy tylko zeszła ze sceny (zaczęła się sypać), nagle została zapomniana...co raz zapudrowaną odswieżą. Druga strona medalu, to brak warunków do wychowywania dzieci. Nierząd PO-PSL tylko to POgłębił. Szkole winszuję jubileuszu.
Dodane przez Zdzich, w dniu 12.10.2012 r., godz. 18.34
Kiedy Hrynio odejdzie na niezasłużoną emeryturę? A może czeka, aż ktoś napisze wspomnienia o jego POdejściu do dzieci. Uzupełnione skargami do kuratoriów na jego s... Przydałaby sie taka "biografia", ku przestrodze. A najlepiej niech się sam wypowie...
Dodane przez Wanda, w dniu 12.10.2012 r., godz. 22.29
Znamy dobrze te figury. Również w szkołach zaniechano dekomunizacji. Niektórym wydaje się, że żyją w minionej epoce. Towarzysze!
Dodane przez $$$, w dniu 13.10.2012 r., godz. 11.31
Szkolnictwo schodzi na psy. Dzieci nie mają pojęcia w jakim świecie żyją, z wycieczek najważniejsze jest to aby zajechać na kakaba, kakaba, kakaba. PO-tem głosują na kababawą partię obywatelską platFormę.
Dodane przez Bożena, w dniu 13.10.2012 r., godz. 22.03
Teraz nadzszedł czas na rocznice zamykania szkół. Zaraz będzie taka w Gulczewie, Olszance, Łosinie, Kamieńczyku. Dumne to były wioski. Degradacja trwa i sprawdza się powiedzenie gdzie burmistrzów trzech, tam nie ma co jeść. czy jakoś tak.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl