Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 stycznia 2022 r., imieniny Pauli, Polikarpa

Kto śpiewa, dwa razy się modli

Ikona
(Zam: 10.10.2012 r., godz. 10.30)

Chór działający przy parafii Świętej Rodziny obchodził swój jubileusz. Pięciolecie istnienia świętowano koncertem dla parafian, który odbył się w niedzielę 30 września. Widzowie z zaciekawieniem i podziwem wysłuchali utworów, które zaprezentował chór. Były to m.in. „Kołysanka”, „Rodzina”.

- Chcę wyrazić wdzięczność za wasze zaangażowanie, za waszą pracę, poświęcony czas, jaki wkładacie w tworzenie chóru – dziękował uczestnikom chóru proboszcz parafii Kazimierz Wądołowski. – Czynicie to pięknie i z wielką pasją, co widać zawsze podczas waszych występów. Podziękowanie składam wszystkim i każdemu z osobna za wszystko, co czynicie nam poprzez swój piękny śpiew po to, aby na chwałę Bożą ubogacać naszą duszę, często w ten sposób docierając do ludzkich serc i dusz.
Szczególne podziękowania skierował do dyrygenta chóru Tomasza Śnieżaka, za jego profesjonalizm.
- Dziękuję także tym, którzy byli od samego początku i przyczynili się do powstania chóru – kontynuował proboszcz.
Chór powstał w 2007 roku. Jego inicjatorami byli Danuta Deptuła i Stanisław Kadłubowski, który został jego pierwszym dyrygentem. Od samego początku w tworzenie chóru zaangażowani byli Danuta i Włodzimierz Gąsiewscy. Od września 2009 r. funkcję dyrygenta pełni Tomasz Śnieżak – organista parafii Świętej Rodziny. Obecnie zespół liczy 29 osób. W swoim repertuarze posiada szereg pieśni kościelnych (w j. polskim i j. łacińskim), pieśni patriotyczne oraz pieśni świeckie. Utwory wykonywane są w układzie czterogłosowym tj. głosy żeńskie: sopran i alt oraz głosy męskie: tenor i bas.
Chór zapewnia nie tylko oprawę muzyczną wszystkich większych uroczystości kościelnych. W jego działalność wpisane są koncerty dla parafian, mieszkańców naszego miasta, ale także dla szerszej publiczności poza granicami Wyszkowa, a także Polski.
W jubileuszowym koncercie uczestniczyli przedstawiciele Starostwa i gminy Wyszków. Wicestarosta Teresa Trzaska oraz zastępca burmistrza Adam Warpas przekazali na ręce Tomasza Śnieżaka pamiątkowe statuetki oraz życzenia dalszych sukcesów.
- Kto śpiewa, dwa razy się modli – podsumowała Teresa Trzaska.
Jubileuszowe życzenia złożył również Zespół Śpiewaczy „Oberek”, którego część uczestników śpiewa w parafialnym chórze.
I.S.

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl