Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 lipca 2021 r., imieniny Innocentego, Wiktora

Happening przedszkolaków z Długosiodła

Ikona
(Zam: 26.09.2012 r., godz. 10.30)

14 września miał niecodzienny charakter dla dzieci z Przedszkola Samorządowego z Długosiodła, ponieważ wzięły udział w happeningu towarzyszącemu akcji „Sprzątanie świata – Polska 2012”.

Akcja promuje segregację odpadów, wyrzucanie śmieci do przeznaczonych do tego celu pojemników i ogólnej codziennej ochrony środowiska. Myślą przewodnią tego niezwykłego i edukacyjnego dnia były słowa: „Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę”. Po śniadaniu, w każdej z czterech grup przedszkolnych, odbyły się zajęcia związane tematycznie z mającym nastąpić happeningiem, którego koordynatorem była Justyna Jaworska. Dzieci w tym dniu wyróżniały się także niezwykłym strojem nawiązującym do celów akcji: „Tygryski” ubrane na czerwono symbolizowały odpady metalowe, zielone „Kangurki” prezentowały szkło, „Prosiaczki” przebrane na niebiesko oznaczały odpady papierowe, a „Króliczki” odziane na żółto – plastik. W takich strojach, z transparentem, pod opieką nauczycieli dzieci ruszyły ulicami Długosiodła, rozdając przechodniom ulotki propagujące nieśmiecenie, segregację odpadów i inne praktyczne sposoby codziennego dbania o najbliższe środowisko. Grupy odwiedziły także Urząd Gminy, Szkołę Podstawową w Długosiodle, Gimnazjum Publiczne, księgarnię, NZOZ „Medyk” i „Medicus”, kwiaciarnię oraz sklepy spożywczo-przemysłowe i tam również rozdawały ulotki reklamujące działania proekologiczne: „Oszczędzajmy wodę”, „Oszczędzamy energię elektryczną”, „Nie zaśmiecaj lasu, nie rób w nim hałasu”, „Używanie produktów z recyklingu”.
Org., opr. E.E.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl