Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 lipca 2021 r., imieniny Kingi, Krystyny

Są z nami od roku

Ikona
(Zam: 26.09.2012 r., godz. 10.30)

Stajnia Konikowo w Brańszczyku 8 września świętowała swoje pierwsze urodziny. Na urodzinowe zawody przybyli przedstawiciele okolicznych stajni, sympatycy i znajomi Konikowa.

Rok temu, we wrześniu 2011 r., do Brańszczyka z Rachelan pod Sejnami przeniesiony został Ośrodek Jeździecki „Konikowo”. Należał do amazonki i instruktorki, Krystyny Leśniewskiej, która cierpiała na poważną chorobę. Niestety, nie doczekała tych pierwszych urodzin, zmarła w grudniu ubiegłego roku w wieku 44 lat. Sobotnia impreza pomyślana była jako dzień spędzony na zawodach poważnych i mniej poważnych, miłe spotkanie wszystkich pasjonatów koni i jazdy konnej, zakończone wspólnym ogniskiem. W konkursie w skokach przez przeszkody klejne miejsca zajęli: w klasie mini LL (dokładności z rozgrywką) – Marta Witkowska na Diademie ze stajni Taxus, Urszula Sidorow na Allegro ze stajni Konikowo i Daria Samoraj na Majce ze stajni Taxus. W klasie LL (dokładności z trafieniem w normę czasu) – Patryk Samoraj na Diademie ze stajni Taxus, Sylwia Mędrzycka na Diademie ze stajni Taxus i Martyna Cholewińska na Indii ze stajni Konikowo. Ogółem startowało kilkunastu zawodników z pobliskich stajni, najliczniej reprezentowany był Taxus z Niegowa. Oprócz tego rozegrano turniej czteroosobowych drużyn w siatkówkę, był pokaz kadryla na koniach, pokaz zumby (rodzaj aerobiku) zapewniły właścicielki Konikowa, Ilona i Małgorzata Wyszyńskie. Poza tym odbyły się konkursy, m.in. w rzucie podkową i kaloszem (ten cieszył się szczególną popularnością, kilkadziesiąt osób próbowało różnych technik chwytu i rzutu tym obuwiem), był też tor przeszkód dla najmłodszych i starszych i inne gry i zabawy. Na urodziny przybyli przedstawiciele wyszkowskiego klubu offroadowego Topielec, prezentujący jazdę terenową. Na imprezie był obecny wójt Mieczysław Pękul, który podarował solenizantowi prezent – szklany, grawerowany talerz z pozdrowieniami i życzeniami na przyszłość. Wójt, wraz ze stroną www.hejnakon.pl, był też patronem urodzin. Zakończyły się ogniskiem i poczęstunkiem, na który składało się smaczne, domowe jedzenie – kiełbaski, bigos, ciasta własnego wypieku. Następną imprezą w stajni ma być Hubertus, zaplanowany na 27 października.
E.E.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl