Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 lipca 2024 r., imieniny Aleksego, BogdanaPrawdziwa miłość

Ikona
(Zam: 19.10.2010 r., godz. 11.25)

„Prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile, lecz po czasie jej trwania.” Słowa Roberta Pouleta, które pojawiły się na telebimie w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku, były puentą i ukoronowaniem świętowania Złotych i Diamentowych Godów małżeństw pochodzących z gminy Brańszczyk.

Miłość na pewno niejedno ma imię. Najważniejsze jest jednak podtrzymywanie tego uczucia. Wydawałoby się, że w dzisiejszym świecie instytucja małżeństwa nie jest najistotniejszym elementem w życiu. Jednak są pary, które w miłości, przyjaźni i wzajemnym szacunku potrafią spędzić ze sobą nawet pół wieku i dłużej. Dowodem jest 27 par małżeńskich, które w ostatnią sobotę 16 października świętowały swój jubileusz. Uroczystości rozpoczęła msza święta celebrowana przez księdza prałata Andrzeja Grzybowskiego – proboszcza parafii w Porębie. Podczas wspólnej modlitwy pary ze wzruszeniem odnowiły przysięgę małżeńską i otrzymały pamiątkowe krzyże oraz obrazki z wizerunkiem księdza Popiełuszko. Po mszy jubilaci wraz z rodzinami i przyjaciółmi oraz goście udali się do sali sportowej w Szkole Podstawowej w Brańszczyku, gdzie powitała ich dyrektor Urzędu Stanu Cywilnego w Brańszczyku Teresa Kasprowicz oraz wójt gminy Mieczysław Pękul. Wśród zaproszonych znaleźli się również: starosta powiatu wyszkowskiego Bogdan Pągowski, wiceprzewodniczący Rady Sejmiku Województwa Mazowieckiego Marian Krupiński, zastępca wójta gminy Brańszczyk Andrzej Łapiński, sekretarz Danuta Chmielewska, przewodniczący Rady Gminy Sławomir Gałązka oraz księża – ks. prałat Andrzej Grzybowski i ojciec Józef Wojciechowski.

– Każdy z nas potrzebuje w życiu wzorców, autorytetów. To właśnie państwo, jesteście dla nas przykładem. Jesteście dla nas profesorami życia. Lata, które razem przeżyliście na pewno nie były łatwe. Życzę Wam długich lat w zdrowiu i miłości. Wierzę też w to, że jeszcze wielokrotnie spotkamy się w tej sali na kolejnych jubileuszach – mówił wójt Pękul.

Wyrazy uznania przekazała również dyrektor USC w Brańszczyku.
- Wasze życie rozkwitało jak wiosna, było pełne zapału, radości, szczęścia, uśmiechu, gorącego serca i nadziei, gdy 50 lat temu wstępowaliście w związek małżeński. 50 lat to wiele, ale szybko minęły we wspólnej trosce o zapewnienie codziennego bytu rodzinie, o dobre wychowanie dzieci i ich przyszły los. Nie każdemu jest dane, by po 50 latach wspólnego pożycia mógł myślami wrócić do tamtych młodzieńczych lat – by obchodzić Złote czy Diamentowe Gody. Wam życie tego nie poskąpiło i dlatego z całego serca gratuluję.

Po tych słowach małżonkowie złożyli sobie nawzajem podziękowania za wspólne, zgodne życie i przyrzeczenia dalszej dbałości o dalszy związek.
Po części życzeń i przemówień nadszedł czas na najważniejszy moment całej uroczystości, czyli akt dekoracji jubilatów.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP otrzymały pary obchodzące Złote Gody: Krystyna i Stanisław Deptowie, Zofia i Eugeniusz Jasińscy, Cecylia i Wacław Kuleszowie, Sabina i Kazimierz Kurowscy, Teresa i Ireneusz Kwiatkowscy, Władysława i Bronisław Budzińscy, Anna i Stanisław Piotrowscy, Irena i Eugeniusz Rosińscy, Jadwiga i Stanisław Rosińscy (p. Jadwiga zmarła), Krystyna i Kazimierz Sadowscy, Natalia i Stanisław Sarwińscy, Zofia i Witold Sępkowscy, Sabina i Edward Sobiescy, Jadwiga i Jan Suchenkowie, Henryka i Czesław Wachowscy, Wanda i Henryk Zalewscy; pary obchodzące Diamentowe Gody: Leokadia i Stanisław Kuleszowie, Jadwiga i Kazimierz Sówkowie, Henryka i Henryk Deptowie, Stanisława i Henryk Rojkowie; oraz najstarsze pary małżeńskie: Czesława i Jan Kurowscy (66 lat razem), Władysława i Wacław Kuleszowie (67 lat razem), Irena i Henryk Rojkowie (67 lat razem), Leokadia i Bonifacy Rosińscy (67 lat razem), Marianna i Stefan Perzynowie (68 lat razem), Marianna i Wacław Najmołowie (69 lat razem), Teodora i Stanisław Olbrysiowie (70 lat razem).

Oprócz medali jubilaci otrzymali listy gratulacyjne od marszałka Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Starostwa oraz pamiątkowy prezent od USC w Brańszczyku.

W imieniu świętujących par małżeńskich przemówili Henryk Depta i Henryk Zalewski. – Recepty na długie małżeństwo nie ma. Trzeba tylko zachowywać przykazania. Związek będzie długi, jeśli współmałżonkowie będą się do nich odwoływać – powiedział Henryk Depta. – W imieniu swoim i zebranych tu osób, składam serdeczne podziękowania wszystkim, dzięki którym mogliśmy się dziś spotkać i wspólnie z najbliższymi świętować nasze jubileusze – ze wzruszeniem mówił Henryk Zalewski, dawny dyrektor USC.

M.Ch.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta