Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 lipca 2020 r., imieniny Antoniego, Karoliny

Kolonie w Zakopanem

Ikona
(Zam: 19.09.2012 r., godz. 10.30)

Wakacje to czas zabawy, a jak się bawić to najlepiej na koloniach w ciekawym miejscu. Kilkanaścioro dzieci i młodzieży z gminy Somianka miało taką możliwość. Gmina Somianka i Związek Młodzieży Wiejskiej zorganizowali dla nich czternastodniowe kolonie letnie w Zakopanem.

Dwutygodniowy pobyt upłynął po hasłem „Aktywnie – atrakcyjnie”. Uczestnicy odwiedzili skocznię narciarską, wjechali wyciągiem krzesełkowym na Harendzie, zwiedzili Pustelnię Brata Alberta, Muzeum Tatrzańskie, Krupówki Spichlerz rodziny Zamoyskich, cmentarz ludzi zasłużonych, zamek i zaporę w Nidzicy, wędrowali nad Czarny Staw.
Choć letni pobyt był w górach, to kontaktu z wodą nie brakowało. Był spływ Dunajcem, rejs statkiem po jeziorze Czorsztyńskim i kąpiel w basenie na Polanie Szymoszkowej z widokiem na Giewont.
Podczas pobytu w górach obowiązkiem jest poznanie kultury i tradycji górali z Podhala. Również dzieci i młodzież z Somianki miały taką okazję podczas odwiedzin willi „Koliba” i Sanktuarium w Ludźmierzu.
Oprac. I.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl