Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 lipca 2021 r., imieniny Innocentego, Wiktora

Biwak nad Liwcem

Ikona
(Zam: 19.09.2012 r., godz. 10.30)

Gminny Dom Kultury zorganizował w ostatnich dniach wakacji dwudniowy biwak dla młodzieży w Świniotopi nad Liwcem.

To piękne ustronie zachęca do obcowania z naturą, jak również aktywnego wypoczynku. Po dotarciu do celu wszyscy uczestnicy zajęli się rozbijaniem namiotów oraz zbieraniem drewna na ognisko, gdyż z prognoz pogody wynikało, że nadchodząca noc będzie zimna. Gdy już uporano się z tymi zajęciami, każdy ochoczo wskoczył do wody, aby zażyć kąpieli i zregenerować siły po wyczerpującej pracy. Zabawa z piłką w wodzie tak zaangażowała młodych ludzi, że nie dostrzegli zbliżającego się wieczoru. A skoro nadciągała noc, należało rozpalić ogień i po chwili zabrzmiały przy płomieniach ogniska pierwsze dźwięki gitary. Pieczone kiełbaski zaspokoiły głód uczestników biwaku, wszystkich zaczęła ogarniać senność, gdy opiekun grupy instruktor GDK Marek Rozenek zapowiedział, że zaplanował w nocy wyprawę w nieznane. Po dwugodzinnych zmaganiach z naturą, przy blasku świecącego jasno księżyca, wrócili nieco wyczerpani, acz cali i zdrowi. Patrząc w kierunku wschodnim można było dostrzec zbliżający się świt, co zachęciło amatorów fotografii na wykonanie kilku zdjęć. Kilka godzin snu pozwoliło zregenerować siły, więc po śniadaniu nastąpiło zwijanie namiotów i pakowanie się w podróż powrotną. Wszystkie cięższe bagaże zostały załadowane do bagażnika do auta dyrektor GDK Maryli Puścian. Należy również podziękować niezawodnemu Zygmuntowi Abramczykowi, dzięki któremu uczestnicy mogli bezpiecznie przeprawić się promem przez rzekę Bug.
Młodzież z gminy Brańszczyk nieco wyczerpana i niewyspana wróciła bezpiecznie do domów, wspominając po drodze biwakowe atrakcje. Emocje i przeżycia pozwoliły doskonale zintegrować grupę. W nagrodę dla wytrwałych uczestników wszystkich wakacyjnych imprez GDK przygotował jeszcze jedną niespodziankę, a mianowicie udział w „PAINTBALL’u”…, ale o tym w następnym artykule.

Marek Rozenek, GDK Brańszczyk, opr. E.E.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl