Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 czerwca 2022 r., imieniny Emilii, LucynyŻyczeń bez końca

Ikona
(Zam: 19.10.2010 r., godz. 11.32)

Z humorem i uroczyście obchodzono w gminie Rząśnik Dzień Nauczyciela.

Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, przedstawiciele władz gminy spotkali się 13 października w hali sportowej w Rząśniku na uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z uwagą słuchali wstępu młodzieży, która na wesoło pokazała szkolną codzienność. W programie przedstawienia była m.in. scenka rozgrywająca się w klasie, gdzie nauczycielka odpytywała niesforną młodzież, wśród której była hipiska, punk, zafascynowana stylem hip-hop dziewczyna i ubrana na różowo uczennica. Lekcję relacjonował dziennikarz przekazujący do studia informacje. Kolejne sceny młodzież przeplatała piosenkami. Zabrzmiały znane melodie, do których ułożono własne słowa m.in. „Czerwone korale” zespołu Brathanki, czy „Zataszczysz ze mną” Krzysztofa Krawczyka.

Wójt Jan Kozon przyglądający się przedstawieniu pochwalił przygotowanie młodzieży. Zwrócił się także do nauczycieli.
– Życzeń dla was nie powinno być końca nie tylko z okazji Dnia Edukacji Narodowej, ale także każdego dnia – powiedział. – Życzę, byście mogli dostrzec efekty swojej pracy w rozwijających się talentach uczniów.

– Chrystus powiedział: „Wy jesteście solą ziemi, wy jesteście światłem świata”. Życzę, by te słowa realizowały się w waszym życiu każdego dnia – powiedział z kolei ks. Andrzej Latkowski. – Czasem trzeba czasu, by owoce waszej pracy ukazały się w osobowości, postawie waszych wychowanków. Życzę, by na co dzień otaczała was ludzka życzliwość.

- Dziękuję za wysiłek, ofiarną pracę, serce i oddanie sprawom uczniów – mówiła prowadząca spotkanie dyrektor Zespołu Szkół Publicznych Katarzyna Abramczyk.

Rodzicom uczniów dziękowała za współpracę i oddanie sprawom szkoły. Młodzież wręczyła nauczycielom kwiaty i lisy gratulacyjne. Bukiet od wójta powędrował na ręce Katarzyny Abramczyk.

J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl