Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyNie dużo, a dobrze wiedzieć

Ikona
(Zam: 13.09.2012 r., godz. 10.30)

470 uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny w Zespole Szkół Publicznych im. ks. Jana Twardowskiego w Rząśniku.

O godzinie 9.00 rozległ się pierwszy dzwonek, przypominający, że czeka ich dziesięć miesięcy pracy. Jako pierwsi w placówce pojawili się uczniowie oddziałów zerowych oraz klas I-VI szkoły podstawowej. Uroczystość rozpoczęła dyrektor Katarzyna Abramczyk. Brali też w niej udział: zastępca wójta Janusz Wultański, członkowie Rady Rodziców – Danuta Dąbkowska (przewodnicząca), Anna Lewandowska i Magdalena Ćwik, ksiądz Andrzej Zieliński oraz rodzice.
- Bez was praca nauczycieli byłaby nieważna – K. Abramczyk zwróciła się do uczniów.
Powitała nowych nauczycieli: Małgorzatę Ćwik, Agnieszkę Durkę, Edytę Kmiołek i Olgę Dąbrowską, a także gratulowała tym pracownikom, którzy w czasie wakacji uzyskali wyższe stopnie awansu zawodowego: Joannie Ziajkowskej, Bogumile Gemzie (nauczyciele kontraktowi), Kamili Słomczyńskiej, Bogusławie Balcerzak, Jackowi Gołębiewskiemu (nauczyciele mianowani), Barbarze Dawickiej i Emilii Sitek (nauczyciele dyplomowani). Przeczytała również list Rzecznika Praw Dziecka. „Szkoła stawia przed Wami różne wyzwania. Czasem łatwiejsze. Czasem całkiem trudne. To także jest dobra nauka życiowa. W ten właśnie sposób uczycie się bowiem osiągać cele. To bardzo ważna umiejętność – potrzebna i małym, i dużym”. – napisał Marek Michalak. – „Szczególnie to cenna umiejętność, gdy cele wyznacza się razem, w grupie. A jeszcze bardziej, gdy razem się je osiąga. Zapewniam Was, że wspólne rozwiązywanie problemów, wspólne realizowanie zadań i wspólne sukcesy są wspaniałym doświadczeniem, które często pamięta się przez lata”. Przypomniał w swoim liście słowa Janusza Korczaka „Nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko trochę obchodziło, a żeby go coś naprawdę bardzo zajmowało”.
Uczniowie w klasach spotkali się z wychowawcami, po czym poszli na mszę, którą celebrował ksiądz Andrzej Zieliński – wspólnie modlili się o owocną pracę w nowym roku szkolnym.
Tego dnia spotkali się również gimnazjaliści, podobnie jak w szkole podstawowej uroczystość otworzyła pani dyrektor, witając wszystkich zebranych i przedstawiając organizację roku szkolnego 2012/2013.
Joanna Kopka, oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl