Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaObóz w rowach

Ikona
(Zam: 13.09.2012 r., godz. 10.30)

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zabrodziu wypoczywali na obozie szkoleniowo-rekreacyjnym w nadbałtyckiej miejscowości Rowy. Obóz odbył się w dniach 20-25 sierpnia.

Podczas letniego wypoczynku prowadzono zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego, matematyki i warsztaty na temat eliminowania stereotypów związanych z płcią. Z tej formy wypoczynku skorzystało 40 uczniów (22 chłopców i 18 dziewczynek) z klasy czwartej i szóstej. Koszty pobytu sfinansowane zostały przez Unię Europejską. Rolę wychowawców i jednocześnie wykładowców pełnili nauczyciele: Elżbieta Sosnowska, Monika Jatczak i Jolanta Kuchta. Uczestnicy obozu korzystali z różnych form atrakcyjnego wypoczynku: basenu, który znajdował się na terenie ośrodka, kortu tenisowego, boiska do siatkówki plażowej, boiska do gry w piłkę nożną i koszykówkę oraz placu zabaw. W ramach spędzenia wolnego czasu dzieci odbyły piesze wycieczki na pobliską plażę i na wieżę widokową, z której podziwiali panoramę jeziora Gardno.
Bardzo ważnym wydarzeniem była jednodniowa wycieczka do Ustki, a jej głównym celem był rejs statkiem pirackim po Morzu Bałtyckim. Uczniowie zwiedzali także Muzeum Ziemi Usteckiej, a spacer po Parku Zdrojowym i promenadą wzdłuż wybrzeża wywarł na nich ogromne wrażenie i podziw. Dodatkowym atutem pobytu dzieci była wizyta w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza Środkowego w Swołowie, które znajduje się na terenie tak zwanej „Krainy w Kratę”. Podziwiali obiekty szkieletowe XIX-wiecznego budownictwa wiejskiego i wystawy w formie multimedialnej. Integracji grupy sprzyjały organizowane przez opiekunów i kadrę ośrodka dodatkowe imprezy takie jak ognisko czy dyskoteka.
Na koniec obozu wszyscy uczestnicy i uczestniczki obozu otrzymały specjalne certyfikaty i dyplomy. Słoneczna pogoda, obfite i urozmaicone posiłki, komfort pobytu i atrakcyjne położenie miejscowości letniskowej Rowy nad otwartym morzem w bezpośrednim sąsiedztwie Słowińskiego Parku Narodowego sprawiły, iż było to wymarzone miejsce dla udanego wypoczynku.
Opiekunowie-wychowawcy obozu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl