Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 czerwca 2022 r., imieniny Pawła, PiotraSymbol nadziei w centrum miasta

Ikona
(Zam: 19.10.2010 r., godz. 11.35)

W ramach ogólnopolskiego programu „Pola Nadziei”, 16 października w centrum miasta posadzono pokaźną ilość cebulek żonkili. Kwiaty, które wiosną zakwitną na placu przy rondzie, na skrzyżowaniu ulic Pułtuskiej i Sowińskiego, będą rozdawane. Datki pieniężne z tej akcji zostaną przeznaczone na rzecz wyszkowskiego hospicjum.

Ideą corocznego programu „Pola nadziei” jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie polskich hospicjów, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los chorego człowieka. W Wyszkowie, po raz kolejny, akcją zajęli się członkowie stowarzyszenia Klubu Przyjaciół Wyszkowa oraz Hospicjum Domowe Opieki Palliatywnej NZOZ „Caritas” Diecezji Łomżyńskiej. W sobotnie przedpołudnie, na odpowiednio przygotowanym terenie przy rondzie, rozpoczęło się wielkie sadzenie żonkili. Rąk do pracy nie zabrakło – cebulki sadzili m.in. prezes Klubu Przyjaciół Wyszkowa Marek Siekierski, przewodniczący Rady Programowej stowarzyszenia Adam Mróz oraz młodzież wraz z opiekunami z wyszkowskich szkół: Gimnazjum nr 2 i Zespołu Szkół nr 2. Pomóc mogli również przechodnie. Kwiaty po zakwitnięciu na pewno upiększą miasto, jednak nadrzędny cel akcji jest inny.

Żonkil to międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi cierpiących z powodu choroby nowotworowej. Na wiosnę, gdy rośliny w pełni ukażą swe piękno, planowana jest akcja rozdawania kwiatów. Wszelkie datki, które uda się pozyskać, zostaną przekazane wyszkowskiemu hospicjum, działającemu przy parafii św. Wojciecha.

Ł.CH.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl