Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 lipca 2021 r., imieniny Innocentego, Wiktora

Rodzina – klucz do szczęścia

Ikona
(Zam: 13.09.2012 r., godz. 10.30)

W rodzinnej atmosferze minęła sobota 8 września w domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku. Na wspólnej zabawie zgromadzili się mieszkańcy domu, ich rodziny, pracownicy oraz zaproszeni goście.

W rodzinnej atmosferze minęła sobota 8 września w domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku. Na wspólnej zabawie zgromadzili się mieszkańcy domu, ich rodziny, pracownicy oraz zaproszeni goście.
Spotkanie „Familijne Pożegnanie Lata” odbyło się już po raz siódmy, tradycyjnie przybyli na nie znajomi i rodzina mieszkańców ośrodka. Rodzina właśnie, wymieniona w nazwie imprezy, była głównym motywem i punktem odniesienia. Dyrektor DPS Danuta Ziomek, rozpoczynając spotkanie, odwołała się do familii jako źródła siły i szczęścia człowieka, jego naturalnego środowiska, w którym powinien mieć szansę realizowania się.
– Rodzina jest dla człowieka korzeniami, przyjaciele łodygą, a miłość kwiatem – mówiła. – Dom daje poczucie bezpieczeństwa, oparcie i spokój, jest miejscem spotkań, gościnności, szacunku i przebaczania.
O tym, stworzonym przez mieszkańców i pracowników ośrodka, powiedziała, że nie jest pozbawiony zasad i reguł, jednak oferuje też przywileje. Nad tym, by w pełni zasługiwał na miano miejsca o prawdziwie rodzinnej atmosferze, pracują wszyscy, od dyrektor po kucharki.
Na zaproszenie przybyli goście, m.in. starosta Bogdan Pągowski, przewodnicząca Rady Powiatu Justyna Garbarczyk, dyrektor PCPR Krystyna Kurowska, księża z parafii Brańszczyk, ks. dyrektor Domu Emeryta Józef Wojciechowski, siostry zakonne, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku Elżbieta Piórkowska, lekarz rodzinny Bożena Mrozowska i farmaceuta Halina Oczko, były dyrektor DPS Marian Czyż. Witała ich społeczność ośrodka i władze samorządowe, m.in. wicewójt Andrzej Łapiński, przewodnicząca RG Beata Pieńkos, Danuta Chmielewska. Na scenie zaprezentował się zespół „Nadbużanie”, złożony z mieszkańców i opiekunów. Po części artystycznej wręczono dyplomy wszystkim, którzy wyróżnili się np. na zajęciach, w swojej pracy na rzecz społeczności. Wyróżnienia przekazali Bogdan Pągowski, Justyna Garbarczyk, Beata Pieńkos i Andrzej Łapiński, otrzymali je: Maria Chwedoruk, Jadwiga Łaska, Henryk Grabiński, Zofia Brodzik, Maciej Korbuszewski, Czesław Bołbotowski, Teresa Orlikowska, Stanisława Skłodowska, Jacek Radziach, Grażyna Ponichtera, Andrzej Stokowski, Piotr Zieliński, Jarosław Postek, Tomasz Sakowicz, Arkadiusz Rosiński, Cezary Bombik, Michał Kachel, Wojciech Prokopowicz, Andrzej Śmieciński, Maciej Czarnecki, Edward Rutkowski, Marcin Bloch, Andrzej Brejnak, Elżbieta Nowak, Katarzyna Miazio, Iwona Zielińska, Teresa Grochowina, Magdalena Madejska, Krystyna Mucha, Maria Gołębiewska, Zygmunt Chojnowski, Regina Łydkowska, Barbara Czuba, Stefania Parczyńska, Marta Strzałkowska, Jolanta Pakieła, Katarzyna Woźniak i Halina Prusik. Po tym miłym akcencie zebrani udali się na poczęstunek, czekały na nich również inne atrakcje, tj. zabawa taneczna czy ognisko.
E.E.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl