Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 maja 2024 r., imieniny Heleny, JuliiO rodzinach i dla rodzin

(Zam: 05.09.2012 r., godz. 10.30)

W parafii św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku 26 sierpnia odbył się piknik „Rodzinny koniec lata”. W imprezie uczestniczyła poseł Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz, która po zakończeniu sumy odprawionej przez ks. Pawła Stacheckiego, wystąpiła z prelekcją na temat przyszłości polskiej rodziny.

Posłanka mówiła o kwestiach społeczno-politycznych, tj. miejscu tradycyjnej rodziny we współczesnym świecie, decyzjach politycznych jej dotyczących, trudnych czasach dla rodzin wielodzietnych, kontrowersyjnej ustawie emerytalnej.
– Większość społeczeństwa była przeciwna tym reformom – mówiła. – Jakim prawem go nie słuchano?
Gość wiele uwagi poświęcił tradycyjnie pojmowanej rodzinie i zagrożeniach, które wynikają z np. zalegalizowania związków partnerskich, wskazywała na dużą jej zdaniem niestosowność nadawania im takich przywilejów jak małżeństwu (m.in. spadkowych).
– Małżeństwo ma prowadzić do posiadania dzieci, inaczej to jakaś umowa prawna czy finansowa – stwierdziła.
Posłanka odwoływała się do wartości chrześcijańskich jako gwarancji szczęścia, trwałości rodziny i małżeństwa. Zauważyła, że jest widoczny trend nadawania im „gęby” nienowoczesności, wręcz wstecznictwa.
– Wychowanie chrześcijańskie jest rzekomo źródłem przemocy w rodzinie – zwróciła się do zebranych. – To, że kobieta jest matką, wierną żoną jest złe, bo ona nie może się samorealizować, ją trzeba wyzwolić z rodziny.
Kolejną poruszaną kwestią było świadome uczestnictwo w wyborach, konieczność interesowania się programami poszczególnych partii, rozliczania posłów ze swojego regionu z obietnic przedwyborczych i obowiązku dbania o interesy wyborców.
– Wybieracie czasem dlatego, że jakiś aktor mówi: a ja będę na niego głosował – mówiła Krystyna Pawłowicz. – Wybierajmy tych, którzy działają zgodnie z naszymi potrzebami.
Po mszy i spotkaniu zebrani obejrzeli fotografie wieńców dożynkowych, po czym udali się na plac przy kościele na piknik. Dla dzieci przygotowano m.in. gry i zabawy, batuty do skakania, był też punkt medyczny z możliwością sprawdzenia trzeźwości alkomatem, kącik dobrej książki, chętni mogli spróbować jazdy konnej w stajni „Tuzja”, na pokrzepienie ciała przygotowano kiełbaski z grilla, napoje, owoce, słodycze, kawę i herbatę, watę cukrową i popcorn. Od godz. 17.00 trwała zabawa taneczna dla podtrzymania więzi i wspólnoty, prowadzona przez zespół Amanti, składający się z mieszkańców parafii.
Piknik, zorganizowany przez Prawo i Sprawiedliwość, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Brańszczyk „Odnowa” oraz parafię św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku poprowadził Andrzej Rębowski, znany sympatyk i popularyzator sportu.
E.E.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta