Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 lutego 2024 r., imieniny Cezarego, WiktoraSłoneczny Zlot

(Zam: 05.09.2012 r., godz. 10.30)

24 i 25 sierpnia dwadzieścioro pięcioro uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum z gminy Somianka uczestniczyło w V Ogólnopolskim Słonecznym Zlocie.

Wyjazd w dniach 24 i 25 sierpnia do Broku k/Ostrowi Mazowieckiej, do Nadbużańskiego Ośrodka Edukacji był możliwy dzięki partnerstwu z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich. Zlot skupiał uczestników programu ,,Promyk Dnia”.
Pierwszego dnia dzieci uczestniczyły m.in. w spotkaniu i mszy świętej koncelebrowanej przez Antoniego Pacyfika Dydycza, podczas której poświęcona została figura Błogosławionej Karoliny Kózkówny, a także warsztatach teatralno-lalkowych prowadzonych przez aktora i prezentera telewizyjnego Daniela Wielbę oraz dyrektora Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha Zbigniewa Prażmowskiego. Wieczorem w różnych zabawach integrowały się z dziećmi z innych świetlic środowiskowych z Polski.
Zgodnie z programem drugi dzień zlotu był konkursowo-zabawowy. Wszystkie dzieci, a było ich około 250, podzielono na grupy, które tworzyły prace plastyczne odzwierciedlające regiony, z których przyjechały. Uczestnicy z gminy Somianka popisali się swoją twórczą inwencją na piątkę – w nagrodę za III miejsce otrzymali zestaw nagłaśniający do świetlicy w Somiance oraz pakiet gier stolikowych i komiksów.
Finałem Zlotu była gra terenowa, której celem było zdobycie skarbu.
K.
Oprac. I.S.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta