Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 lipca 2020 r., imieniny Antoniego, Karoliny

Słoneczny Zlot

Ikona
(Zam: 05.09.2012 r., godz. 10.30)

24 i 25 sierpnia dwadzieścioro pięcioro uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum z gminy Somianka uczestniczyło w V Ogólnopolskim Słonecznym Zlocie.

Wyjazd w dniach 24 i 25 sierpnia do Broku k/Ostrowi Mazowieckiej, do Nadbużańskiego Ośrodka Edukacji był możliwy dzięki partnerstwu z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich. Zlot skupiał uczestników programu ,,Promyk Dnia”.
Pierwszego dnia dzieci uczestniczyły m.in. w spotkaniu i mszy świętej koncelebrowanej przez Antoniego Pacyfika Dydycza, podczas której poświęcona została figura Błogosławionej Karoliny Kózkówny, a także warsztatach teatralno-lalkowych prowadzonych przez aktora i prezentera telewizyjnego Daniela Wielbę oraz dyrektora Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha Zbigniewa Prażmowskiego. Wieczorem w różnych zabawach integrowały się z dziećmi z innych świetlic środowiskowych z Polski.
Zgodnie z programem drugi dzień zlotu był konkursowo-zabawowy. Wszystkie dzieci, a było ich około 250, podzielono na grupy, które tworzyły prace plastyczne odzwierciedlające regiony, z których przyjechały. Uczestnicy z gminy Somianka popisali się swoją twórczą inwencją na piątkę – w nagrodę za III miejsce otrzymali zestaw nagłaśniający do świetlicy w Somiance oraz pakiet gier stolikowych i komiksów.
Finałem Zlotu była gra terenowa, której celem było zdobycie skarbu.
K.
Oprac. I.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl