Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyW oczekiwaniu na pieniądze

(Zam: 05.09.2012 r., godz. 10.30)

- Jestem przekonany, że wcześniej czy później dostaniemy środki na obwodnicę śródmiejską – mówił na sesji Rady Miejskiej burmistrz Grzegorz Nowosielski.

Na pierwsze dwa etapy obwodnicy śródmiejskiej gmina otrzymała dofinansowanie, jednak na kolejne już nie dostała pieniędzy z Unii.
- Czy mamy pomysł jak ten problem rozwiązać? Środki unijne na ten okres raczej nie będą dostępne, a jednak obwodnica jest kluczowym elementem, żeby wyprowadzić przynajmniej częściowo ciężki ruch z miasta – pytał radny Adam Szczerba. – Czy jesteśmy w stanie w jakiś sposób wygenerować środki, żeby jednak dokończyć tą budowę?
- Jestem przekonany, że wcześniej czy później dostaniemy środki na tę obwodnicę – zapewniał burmistrz Grzegorz Nowosielski – Na drobne inwestycje typu lokalne drogi, ich nie dostaniemy, możemy budować je w ramach własnych funduszy. Będziemy natomiast wnioskowali, żeby obwodnica została wpisana do strategii województwa mazowieckiego, aby stała się elementem planu budowy województwa. Takie wnioski do Urzędu Marszałkowskiego złożymy w najbliższym czasie. Niektóre samorządy, które dostały pieniądze, mają problemy z wkładem własnym, niektóre są na etapie planowania inwestycji, więc niewykluczone, że jakieś środki się jeszcze pojawią.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl