Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 czerwca 2022 r., imieniny Emilii, LucynyByło uroczyście i z nagrodami

Ikona
(Zam: 19.10.2010 r., godz. 11.45)

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracujących w placówkach oświatowych. Obchody z tej okazji Starostwo Powiatowe zorganizowało 12 października w Wyszkowskim Ośrodku Kultury "Hutnik". Były podziękowania i nagrody. Nie zabrakło również poczęstunku.

Wszystkich przybyłych na uroczystość, dyrekcje szkół, nauczycieli, pedagogów, przedstawicieli rady powiatu oraz wydziału edukacji w imieniu starosty powiatu wyszkowskiego przywitała dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wyszkowie Grażyna Majewska, która poprowadziła wtorkową imprezę.

Minutą ciszy uczczono ofiary tragicznego wypadku, do którego doszło we wczesnych godzinach porannych 12 października w pobliżu Nowego Miasta nad rzeką Pilicą. Z tego powodu nie było również części artystycznej uroczystości. Klub Piosenki i Poezji Śpiewanej „Dromader” z Zespołu Szkół nr 2 zaśpiewał tylko dwa utwory.
– Miało być uroczyście i wesoło, będzie tylko uroczyście – wyjaśnił starosta powiatu wyszkowskiego Bogdan Pągowski.

Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie znany jako Dzień Nauczyciela był okazją do podsumowania kondycji szkolnictwa ponadgimnazjalnego i specjalnego w powiecie.
– W nowym roku szkolnym naukę rozpoczęło 3 576 uczniów skupionych w 107 oddziałach. Ponadto, 238 uczniów kształci się w placówkach kształcenia specjalnego – informował starosta. – Obserwujemy skutki niżu demograficznego. W ciągu ostatnich lat liczba uczniów zmniejszyła się o dwa oddziały w skali powiatu. Obecnie zatrudniamy 350 nauczycieli, w tym 137 dyplomowanych. Wszyscy posiadają niezbędne kwalifikacje – dodał.

W 2009 r. stopień nauczyciela mianowanego uzyskało 13 nauczycieli z 5 placówek oświatowych w powiecie: Katarzyna Bożena Mielcarz z I Liceum Ogólnokształcącego; Aneta Kasjaniuk-Pawlak, Katarzyna Sawicka oraz Marzena Getka z Zespołu Szkół nr 1; Edyta Walaszek, Marzena Szulc, Joanna Borecka, Joanna Juszczyńska, Ewa Grażyna Runo, Joanna Łutkowska i Beata Nasiadka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego; Mariola Leśnik z Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku; Marzena Mazurek z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Z kolei dziewięciu nauczycieli otrzymało tytuł nauczyciela dyplomowanego: Maria Elżbieta Oleksiak z I LO; Urszula Barbara Salwin, Katarzyna Ewa Ostrowska, Małgorzata Jolanta Wyszyńska z ZS nr 1; Agnieszka Rychlicka i Anna Gładkowska z ZS nr 2; Elżbieta Iglik i Sylwia Befinger z SOSzW; Marek Zdziarstek z ZSS w Brańszczyku.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrody pieniężne otrzymali również: Lidia Arm, Grażyna Majewska oraz Marta Szmurło z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej; Antoni Beczek z Bursy Szkolnej; Katarzyna Bloch i Elżbieta Piórkowska z ZSS w Brańszczyku; Ewelina Maria Błachnio, Elżbieta Małgorzata Mańko oraz Marian Popławski z ZS nr 1; Dariusz Glinka z CKP; Edyta Jarosz i Agnieszka Jolanta Wojtkowska z SOSzW; Grażyna Kalinowska, Monika Lipka oraz Agnieszka Oniśk z ZS nr 2; Władysław Klimaszewski, Aldona Elżbieta Stańczyk oraz Wanda Urszula Szulc z I LO; Bogumiła Kuhiwczak i Marta Urbanowska z ZS w Zabrodziu; Dorota Stadnik i Andrzej Zdziera z ZS w Długosiodle.

Po części oficjalnej uroczystości naczelnik wydziału edukacji w starostwie powiatowym Krzysztof Arbaszewski zaprosił uczestników spotkania na poczęstunek przygotowany przez uczniów ZS nr 1.

agrafka

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl