Pechowa końcówka Bugu

(Zam: 04.09.2012 r., godz. 10.30)

Po kolejnej bramce straconej w doliczonym czasie gry, Bug Wyszków przegrał trzeci ligowy mecz z rzędu. Tym razem wyszkowianie musieli uznać wyższość Huraganu Wołomin.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 25 sierpnia w Wołominie. Drużyna trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego wystąpiła w nim w nieco okrojonym składzie. Na boisku zabrakło kontuzjowanego Szymona Chalskiego (w najbliższym tygodniu zawodnik ma mieć wykonywany rezonans magnetyczny, wyniki badania zadecydują o najbliższej przyszłości piłkarza) oraz stopera, Tony’ego Chukwuemeki (z powodów osobistych). W rezultacie tych braków trener Krzysztof Ogrodziński postawił na Tomasza Świętonia na prawej obronie do środka przesuwając Alana Wróbla, do ataku zaś desygnował Łukasza Szalę.
Początek spotkania był wyrównany z lekką przewagą gospodarzy. Huragan prowadził grę, próbując zaskoczyć wyszkowian głównie akcjami skrzydłami kończonymi długimi piłkami do środka. Ta taktyka przyniosła efekt w postaci bramki. Trafienie zostało zanotowane w 33. minucie, dobre dośrodkowanie wykorzystał były piłkarz Bugu, Adrian Rowicki. Wyszkowianie nie składali broni i w 41. minucie doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym Huraganu powstało spore zamieszanie, w którym najprzytomniej zachował się Szala, pakując piłkę do bramki gospodarzy. Do końca pierwszej odsłony wynik nie uległ już zmianie.
Druga połowa była bardzo wyrównana. Obie drużyny postawiły na atak, nie przynosiło to jednak długo efektu bramkowego. Piłkarze Bugu rozgrywali bezsprzecznie swoje najlepsze spotkanie w tym sezonie. Jak się później okazało, nie wystarczyło to jednak nawet do zdobycia punktu. W 4. minucie doliczonego czasu gry gospodarze zdobyli bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Chwilę później sędzia główny zakończył spotkanie, a Bug po raz drugi w tym sezonie pechowo przegrał mecz w ostatnich sekundach.
Huragan Wołomin – Bug Wyszków 2:1 (1:1)
Bramka dla Bugu: Ł. Szala 41.
Bug: Ł. Derejko – T. Świętoń (65. M. Rosiński), A. Wróbel, M. Maciak, R. Nogaj – Ł. Kowalczyk, Sz. Salwin, J. Rejnuś, J. Wyszyński (80. A. Nikodemski) – Ł. Szala, K. Skoczeń (90. D. Kaput).
Mławianka Mława – Nadnarwianka Pułtusk 4:0
W następnej kolejce Bug Wyszków będzie podejmował na własnym stadionie Nadnarwiankę Pułtusk. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 1 września o godzinie 16.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

Juniorzy Młodsi rozpoczęli od porażki
Swój sezon w I Lidze Mazowieckiej Juniorów Młodszych rozpoczęli podopieczni trenera Ogrodzińskiego z rocznika 1996. W sobotę 25 sierpnia wyszkowianie byli podejmowani w Radomiu przez miejscową Broń. Pod nieobecność swojego szkoleniowca Bug uległ po zaciętym spotkaniu 2:3. Bramki dla wyszkowskiego zespołu zdobyli Kamil Kaput i Maksym Grzybowski.
Broń Radom – Bug Wyszków 3:2
Bramki dla Bugu: K. Kaput, M. Grzybowski.
W drugiej kolejce rozgrywek wyszkowianie podejmą na własnym stadionie Unię Warszawa. Mecz zostanie rozegrany w środę 29 sierpnia. W sobotę 1 września Bug uda się z kolei do Piaseczna, gdzie będzie podejmowany przez miejscowy UMKS.