Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 grudnia 2020 r., imieniny Krystyny, Sabiny

Bug II Wyszków wycofany z rozgrywek

(Zam: 21.08.2012 r., godz. 10.30)

Krążące od dłuższego czasu plotki na temat wycofania z rozgrywek ligowych zespołu rezerw Bugu Wyszków okazały się faktem. W tym sezonie kibice nie zobaczą Bugu II Wyszków na boiskach A-klasy.

Istnieją dwa powody wycofania zespołu rezerw z rozgrywek ligowych MZPN. Pierwszym z nich są kłopoty finansowe, z jakimi od mniej więcej roku boryka się wyszkowski klub. Utrzymywanie zespołu rezerw generuje spore koszty związane między innymi z wyjazdowymi spotkaniami zespołu czy też opłacaniem sędziów na mecze u siebie. Drugim powodem jest natomiast sytuacja kadrowa. Obecnie w Bugu Wyszków występuje zbyt mała liczba piłkarzy, aby klub mogły reprezentować dwa zespoły seniorskie. Po rozwiązaniu zespołu rezerw, jego dotychczasowa kadra została połączona z pierwszą drużyną Bugu. W sumie ta grupa to niespełna 25 piłkarzy, wśród których jest też wielu młodzieżowców. Wszyscy ci zawodnicy będą od teraz trenować pod okiem Krzysztofa Ogrodzińskiego i reprezentować Bug na stadionach IV ligi. W obecnej sytuacji finansowej, głównymi zadaniami klubu jest utrzymanie zespołu seniorów w czwartej lidze oraz aktywne szkolenie młodzieży. W tym ostatnim na szczęście klub radzi sobie bardzo dobrze. Wedle słów prezesa Dariusza Andrzejewskiego, zarząd Bugu wierzy, że klub na przestrzeni trzech, czterech lat będzie w stanie ponownie powalczyć o awans do trzeciej ligi właśnie na bazie wyszkolonej przez siebie młodzieży. Razem ze wszystkimi sympatykami wyszkowskiej piłki nożnej mamy nadzieję, że słowa prezesa są prorocze. Jak na razie faktem jest natomiast, że po dwóch sezonach w B-klasie oraz jednym w A-klasie Bug II Wyszków został rozwiązany. Miejsce wyszkowskiej drużyny w rozgrywkach zajmie Wisła Jabłonna, występująca do tej pory w B-klasie.
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl