Dziś jest 08 maja 2024 r., imieniny Ilzy, Stanisława

Falstart Bugu

(Zam: 21.08.2012 r., godz. 10.30)

Od dwóch porażek rozgrywki grupy północnej mazowieckiej IV ligi rozpoczął Bug Wyszków. Podopieczni trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego przegrali z Błękitnymi Raciąż 1:2 oraz Mławianką Mława 0:2.

Mecz Bug Wyszków – Błękitni Raciąż został rozegrany w środę 15 sierpnia w Raciążu. Beniaminek IV ligi okazał się wymagającym rywalem. Mimo tego, w pierwszej odsłonie karty na boisku rozdawał wyszkowski zespół. Bug objął prowadzenie po bramce Mateusza Maciaka. Stoper Bugu wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego i zdobył gola strzałem głową. Dominujący na placu gry zespół z Wyszkowa nie zdołał do przerwy podwyższyć swojego prowadzenia.
W drugiej odsłonie sytuacja na boisku uległa zmianie. Rywale ambitnie zaatakowali i Bug utracił inicjatywę. Dodatkowo wyszkowian osłabiło w końcówce zejście z boiska dwóch środkowych pomocników, Szymona Chalskiego i Jakuba Rejnusia, którzy doznali urazów. Błękitni wyrównali po rzucie karnym, podyktowanym za faul Alana Wróbla na jednym z ofensywnych piłkarzy z Raciąża. Decydującą bramkę nasz zespół stracił w ostatniej minucie środowego meczu. Długie dośrodkowanie udanie zamknął jeden z zawodników Błękitnych i mecz zakończył się zwycięstwem drużyny gospodarzy 2:1.
Błękitni Raciąż – Bug Wyszków 2:1 (0:1)
Bramka dla Bugu: M. Maciak.
Bug: Ł. Derejko – R. Nogaj, A. Chukwuemeka, M. Maciak, A. Wróbel – J. Wyszyński, Sz. Chalski (A. Nikodemski), J. Rejnuś (Sz. Salwin), Ł. Szala (Ł. Kamiński) – K. Skoczeń (M. Rosiński), Ł. Kowalczyk.
Kasztelan Sierpc – Mławianka Mława 0:3
W sobotę 18 sierpnia Bug gościł u siebie Mławiankę Mława. Pierwsze minuty meczu na wyszkowskim stadionie należały do Bugu. Bliski otwarcia wyniku spotkania był Mateusz Maciak, który po świetnym dośrodkowaniu Roberta Nogaja strzelając z przewrotki chybił. Potem inicjatywę przejęli goście. W 15. minucie rywale zdobyli pierwszą bramkę. Szybki skrzydłowy Mławianki zdołał przedryblować Wróbla, wszedł ,,na przebój” w pole karne i ładnym strzałem przelobował interweniującego Łukasza Derejkę. Bug przez długi czas nie mógł się otrząsnąć po stracie bramki. Przewaga Mławy została po raz kolejny udokumentowana w 31. minucie. Wyszkowianie zaspali przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a jeden z napastników Mławianki popisał się fantastycznym uderzeniem z woleja, które dało gościom drugiego gola. W kolejnych minutach rywale nadal dominowali. Mławianka była szczególnie groźna przy stałych fragmentach gry, po których wielokrotnie sytuację ratował Derejko. Gospodarze obudzili się dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy. Sygnał do ataku dał świetnym uderzeniem z rzutu wolnego kapitan drużyny, Łukasz Kowalczyk. Po strzale z około 22. metrów wybiciem piłki na róg ratował się golkiper z Mławy. Następnie wyszkowianie egzekwowali dwa rzuty rożne z rzędu, w obu stwarzając sobie niezłe okazje do zdobycia bramki. Mimo ambitnej walki ze strony Bugu, Mławianka zdołała przetrzymać napór gospodarzy. Obie drużyny zeszły do szatni przy prowadzeniu Mławy 2:0.
W drugiej odsłonie bardziej aktywny był Bug. Mimo iż piłka krążyła zdecydowanie częściej na połowie Mławianki, to jednak nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe. Bardziej nastawieni w drugiej połowie na kontry rywale byli natomiast nadal bardzo groźni. W 55. i 58. minucie Bug przed stratą bramki ratowali kolejno Derejko i Salwin. W 79. minucie jeden z rywali minimalnie chybił strzałem głową. Bug odpowiedział w 85. minucie uderzeniem z dystansu Wyszyńskiego, po którym bramkarz Mławy wybił piłkę poza końcową linię boiska. W ostatnim kwadransie gra się zaostrzyła, co przyniosło dużo fauli i kilka żółtych kartek. W sobotę, niestety, Bug nie potrafił znaleźć recepty na zdobycie bramki. Ostatecznie Mławianka wygrała spotkanie 2:0. Z powodów kontuzji w meczu nie wystąpili Chalski i Rejnuś. Ten ostatni wróci na boisko prawdopodobnie już w najbliższej ligowej kolejce, Chalski z kolei musi poczekać na wyniki badań.
Bug Wyszków – Mławianka Mława 0:2 (0:2)
Bug: Ł. Derejko – R. Nogaj, A. Chukwuemeka, M. Maciak, A. Wróbel – Ł. Szala, Sz. Salwin (68. A. Nikodemski), Ł. Kamiński (50. D. Kaput), K. Skoczeń, J. Wyszyński – Ł. Kowalczyk.
Błękitni Raciąż – Huragan Wołomin 0:2
W następnej kolejce Bug zmierzy się z bardzo mocnym Huraganem Wołomin. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 25 sierpnia o godzinie 14.30 na stadionie rywala w Wołominie.