Menu górne

Dziś jest 13 sierpnia 2022 r., imieniny Diany, HelenyTo, co świeckie i to, co święte

Ikona
(Zam: 05.09.2012 r., godz. 10.30)

W kościele św. Idziego koneserzy sztuki wokalnej mieli prawdziwą ucztę – w sobotni wieczór odbyła się tak dziewiąta edycja Festiwalu Operowo-Operetkowego na Mazowszu.

Jak stwierdziła Beata Wardak, był to koncert świecki w kościele – w repertuarze nie zabrakło utworów lekkich, popularnych. Ten klimat nawiązywał idealnie do obchodzonej tego dnia uroczości odpustowej, podczas której odbyła się msza z procesją wokół kościoła, towarzyszyły jej stragany ustawione wzdłuż ul. Nadgórze. To połączenie sacrum z profanum w przypadku sobotniego koncertu dało wyjątkowy efekt – kościół św. Idziego okazał się bardzo dobrym miejscem na festiwal (w ubiegłym roku odbył się w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”) – oświetlenie, dekoracje (m.in. bukiety z wrzosów), bliskość artystów i publiczności spowodowały, że festiwal miał swój klimat.
Koncert był zwieńczeniem cyklu wydarzeń organizowanych w wakacje przez gminę pod hasłem „Wyszków zaprasza na weekend” – co tydzień w lipcu i sierpniu odbywały się występy, festyny, wydarzenia sportowe itp.
- Postanowiliśmy, że w każdy weekend będziemy oferować państwu rozrywkę – dziś sztuka na najwyższym poziomie – zapowiadał występ zastępca burmistrza Adam Mróz.
- Miasta mazowieckie są wyjątkowe, pochodzę stąd, jestem rodowitą radzyminianką – mówiła Beata Wardak, śpiewaczka, prezes Europejskiej Fundacji Promocji Sztuki Wokalnej, twórca Festiwalu Operowo-Operetkowego na Mazowszu. – Nie wyobrażam sobie, że można mieszkać gdzieś, gdzie nie ma takich zachodów słońca, lasów.
Dziękowała sponsorom, a także proboszczowi ks. Waldemarowi Krzywińskiemu za możliwość organizacji koncertu w kościele.
Artyści rozpoczęli od arii ze „Strasznego dworu” dla nawiązania do rocznicy wybuchu II wojny światowej. Repertuar dalszej części koncertu był już jednak bardziej rozrywkowy. Były przeboje opery, operetki, czy muzyki popularnej m.in. słynny szlagier „Miłość ci wszystko wybaczy”. Można było podziwiać nie tylko niezwykły talent, sceniczny kunszt artystów, ale też ich piękne stroje.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Wanda, w dniu 07.09.2012 r., godz. 15.03
Panie Warpas - bumistrzu od prpmocji albo antypromocji - jakie są Prawe i Sprawiedliwe zasady zamieszczania afiszy na tego typu wydarzenia? Pan Świtalski wyłożył, jak wielkie pieniądze są na to wydawane (z naszych podatków). Czy czytelnicy Wyszkowiaka są dyskryminowani, czy zamieszczenie ogłoszenia zależy od pańskiego widzimisię, humoru czy od tego, którą wstanie pan nogą? Wygląda na to, że zasad nie ma żadnych a to śmierdzi cichymi układzikami? A moze to pan jest niewydolny...?
Dodane przez Antoni, w dniu 07.09.2012 r., godz. 19.05
Co prawda to prawda. Myślałem, że się Pani Wanda już do tego przyzwyczaiła. Trochę to takie jak sie teraz mówi niepijarowskie ze strony Urzędu.
Dodane przez Wanda, w dniu 07.09.2012 r., godz. 20.21
Sam koncert? Rewelacja, za co trzeba podziękować. Z roku na rok jest coraz lepiej. Panie Antoni, tu nie chodzi o przyzwyczajenie a o zwykłe zasady ferplej.
Dodane przez Iza, w dniu 07.09.2012 r., godz. 22.18
Podobno było bardzo ładnie. Zresztą relacja wszystko przedstawia. Za rok idę (jak nas "Wyszkowiaków" zaproszą). Gmina też podobno "Fail plair"
Dodane przez Zdzich, w dniu 08.09.2012 r., godz. 10.07
Dajcie spokój z tym pijarem, zaraz znowu będą nam na osłodę życia w tym dziadostwie sadzić kwiatki. Impreza przeniesiona spod groty i dobrze, bo wieczorem zrobiło się zimno. Zawsze coś jednak zostaje niedopięte do końca. Potem wychodzi kwas.
Dodane przez Jan4P, w dniu 08.09.2012 r., godz. 14.54
Koncert udany, tylko to opóźnienie. Wielu ludzi musiało przez to wczesniej wyjść. Co do profesjonalizmu promowania takich wydarzeń, wybory powoli będą się zbliżały. Będą na nowych zasadach i mam nadzieję, że te układziki medialno-urzędowe się zakończą. 100 tys. na reklamę prasową i żeby nie starczyło burmistrzom na Wielkanocne życzenia świąteczne dla mieszkańców, czytelników naszego Wyszkowaka. Kto tym kieruje? Pozdrawiam
Dodane przez Bożena, w dniu 09.09.2012 r., godz. 10.29
Kto tym kieruje? Ja nie wiem, ale powinien kierować zdrowy rozsądek. Gdzie burmistrzów trzech tam nie ma co jeść. Powoli się sprawdza.
Dodane przez Hanka, w dniu 09.09.2012 r., godz. 18.20
Impreza (występy) z roku na rok stoją na coraz wyższym poziomie. Zdjecje publicznosci mówi o coraz większym zainteresowaniu publicznosci.
Dodane przez $$$, w dniu 09.09.2012 r., godz. 21.46
Naprawdę z tymi burmistrzami to przesada jak na takie małe miasto. Taka jest dzisiejsza polityka, tylko nas kosztuje to coraz wicej.
Dodane przez Maria, w dniu 10.09.2012 r., godz. 09.32
Przestańmy upominać się o coś co w normalnym społeczeństwie winno być normą. Włączam internet a w nim pierwsza wiadomość dotyczy medialnych układów PiS. Czyli co na górze to i na dole. Tylko czy PiS to jeszcze Prawo i Sprawiedliwość?
Dodane przez SRK, w dniu 10.09.2012 r., godz. 11.05
Wybór terminu i miejsca idealny. W świątyni w dniu jej patrona. Wielkie dzięki dla organizatorów i księdza Krzywińskiego.
Dodane przez Kasia, w dniu 10.09.2012 r., godz. 15.25
Więcej jeszcze powinno być ludzi. Można narzekać, że nic się nie dzieje a jak już macy coś na poziomie to zawsze są problemy z frekfencją. Bo mamy zawsze jakieś ważniejsze sprawy.
Dodane przez Iza, w dniu 10.09.2012 r., godz. 17.56
A tymbardziej, że wszystko to jest z naszych podatków. Czyli płacimy ale pójść z dziećmi na koncert to nam się już nie chce. Nie lubię tego narzekania, że nic się nie dzieje

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl