Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 sierpnia 2022 r., imieniny Juliana, JuliuszaSzkoła, która uczy dojrzałości

Ikona
(Zam: 05.09.2012 r., godz. 10.30)

W zespole Szkół nr 1 w Wyszkowie odbyły się uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego oraz oddania do użytku windy dla niepełnosprawnych.

Na placu szkolnym zgromadzili się uczniowie, dyrekcja i pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście: starosta Bogdan Pągowski, dyrektor delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty Teresa Michalak, dyrektor Mazowieckiego Oddziału PFRON w Warszawie Elżbieta Bogucka, przewodnicząca Rady Powiatu Justyna Garbarczyk, ks. kan. Waldemar Krzywiński, wicestarostowie Teresa Trzaska i Zdzisław Bocian, dyrektor PCPR Krystyna Kurowska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wyszkowie Grażyna Majewska, dyrektor Sanepidu Tomasz Liwartowski, dyrektor domu Pomocy społecznej w Brańszczyku Danuta Ziomek, dyrektor CKP Dariusz Glinka, dyrektor Zespołu szkół nr 2 w Wyszkowie Grażyna Kalinowska, naczelnik wydziału edukacji w Starostwie Powiatowym Krzysztof Arbaszewski oraz przewodniczący Rady Rodziców Jerzy Dąbrowski.
W bieżącym roku szkolnym w szkole będzie pracowało 63 nauczycieli, 17 pracowników obsługi i administracji, naukę rozpocznie 820 uczniów w trzydziestu klasach, w tym 250 pierwszoklasistów. 8 nauczycieli zyskało stopień nauczyciela mianowanego: Renata Czyż, Anna Sabiak, Magdalena Mikołajczyk, Katarzyna Zglinicka, Arleta Rębała, Magdalena Bombola, Jacek Niewiadomski, Stanisław Ponichtera, stopień nauczyciela dyplomowanego uzyskała Lubow Adamska.
Winda dla niepełnosprawnych to inwestycja warta 260 tys. zł, koszty te poniosły po połowie powiat wyszkowski oraz Mazowiecki Oddział PFRON. Wykonano również łazienkę dla osób niepełnosprawnych, usunięto inne utrudnienia architektoniczne i zakończono odwodnienie szkoły. Szkoła wzbogaciła się ponadto o wyposażenie do nowej siłowni szkolnej. Rada Rodziców sfinansowała podjazd do sali gimnastycznej. Za pomoc w tych działaniach wszystkim, którzy mieli udział w ich realizacji, dziękował dyrektor Marian Popławski. Wspomniał również o odejściu Julity Kozon, która zmarła po długiej i wyczerpującej chorobie, jej pamięć uczczono chwilą ciszy.
– Po wspaniałych dniach letniego wypoczynku rozpoczyna się nowy rok szkolny, czas nowych wyzwań – mówił do zebranych na placu. – W szkole nie tylko zdobywacie wiedzę, uczycie się koleżeństwa, szacunku, wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, odpowiedzialności i tolerancji, stajecie się osobami, na których można polegać.
Marian Popławski zapowiedział uroczystości dziesięciolecia placówki i święta szkoły, zaplanowane na październik, z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po wystąpieniach gości przedstawiciele klas pierwszych złożyli ślubowanie, następnie dokonano otwarcia windy i jej poświęcenia.
E.E.

Komentarze

Dodane przez A.A, w dniu 06.09.2012 r., godz. 07.04
A gdzie tu dojrzałość? Chyba nawet autr notatki jest infantylny.
Szkoła, która uczy dojrzałości
Dodane przez j, w dniu 06.09.2012 r., godz. 13.02
Marian Popławski może na odpoczynek!?
Dodane przez Mieszko, w dniu 07.09.2012 r., godz. 15.20
Cosik mnie się wydaje, że "na odpoczynek" ciut za młody...
Bezpieczna szkola.
Dodane przez abc, w dniu 11.09.2012 r., godz. 18.26
Rok szkolny 2012/2013 ma byc rokiem bezpiecznej szkoly.Na pewno spoleczenstwo powinno sie dowiedziec jak planuje sie tego dokonac.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl