Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 maja 2022 r., imieniny Iwony, KryspinaDziałania policyjne na drogach

Ikona
(Zam: 19.10.2010 r., godz. 11.56)

„Bezpieczny bus”, „Bezpieczny niechroniony” i „Truck” to nazwy akcji, które w ubiegłym tygodniu zostały przeprowadzone na terenie powiatu wyszkowskiego. Na skutek tragedii, do której doszło w Nowym Mieście nad Pilicą. Okazało się, że wielu uczestników ruchu drogowego nie przestrzega przepisów. Policjanci nałożyli ponad sto mandatów karnych.

W dniach od 13 do 15 października policjanci kontrolowali busy w ramach ogólno-wojewódzkich działań „Bezpieczny bus”. Kontroli poddano łącznie pięćdziesiąt sześć aut, nie stwierdzając przypadków używania ich niezgodnie z przeznaczeniem. Nałożono na nich dwadzieścia pięć mandatów karnych oraz zatrzymano trzynaście dowodów rejestracyjnych. Najczęstszymi wykroczeniami było przekroczenie dozwolonej prędkości, niezapinanie pasów bezpieczeństwa i zły stan techniczny samochodu.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w środę przeprowadzono kolejne, cotygodniowe działania „Bezpieczny niechroniony”. Tym razem policjanci ujawnili wykroczenia popełnione przez czterdziestu jeden kierujących, czterech rowerzystów i czternastu pieszych. Na kierujących nałożyli trzydzieści pięć mandatów karnych, dziewięć na pieszych oraz sporządzili jeden wniosek o ukaranie rowerzysty. Ponadto zastosowali czternaście pouczeń. Następne działania zapowiedziano na 21 października.

W czwartek, w ramach działań „Truck”, policjanci kontrolowali samochody ciężarowe. Na kierowców tych pojazdów policjanci nałożyli pięćdziesiąt dwa mandaty karne, w tym dwadzieścia dziewięć za przekroczenie prędkości. Zatrzymali jedenaście dowodów rejestracyjnych.
Podsumowując trzy ubiegłotygodniowe akcje, skontrolowano 201 kierujących, nałożono 121 mandatów karnych, zatrzymano 24 dowody rejestracyjne, skierowano jeden wniosek o ukaranie rowerzysty oraz zastosowano 14 pouczeń. Kolejne działania odbędą się w najbliższy czwartek.

Oprac. E.M.,
fot. Łukasz Wójcik, echodnia.eu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl