Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaCo nas czeka w Dni Wyszkowa?

Ikona
(Zam: 24.08.2010 r., godz. 07.50)

Gwiazdy polskiej estrady, kameralny koncert najpopularniejszych pieśni operetkowych i operowych, mnóstwo atrakcji dla dzieci, sentymentalne melodie grane przez kultową Kapelę Czerniakowską, pokazy akrobacji rowerowej w wykonaniu człowieka, który na rowerze wskoczył po schodach na Pałac Kultury i Nauki w Warszawie – to tylko niektóre z atrakcji, które zostały przygotowane dla wyszkowian w ramach Dni Wyszkowa. Burmistrz Wyszkowa zaprasza na wspólne pożegnanie lata! Każdy znajdzie coś dla siebie.

Majki Jeżowskiej, Michała Milowicza i Małgorzaty Ostrowskiej, wokalistki legendarnego zespołu LOMBARD przedstawiać nikomu nie trzeba. Ich koncerty wypełnią finałową imprezę Dni Wyszkowa w niedzielę, 29 sierpnia, organizowaną jak co roku na stadionie WOSiR-u. Uzupełni je występ Michała Niemca – twórcy i wykonawcy jedynej w Polsce płyty z najnowszymi włoskimi przebojami muzyki POP pt. "SERATA ITALIANA". Podczas popisów wokalnych wymienionych piosenkarzy dzieci będą mogły korzystać z przygotowanego specjalnie dla nich placu zabaw, a także – razem dorosłymi – wziąć udział w konkursach i loterii fantowej. Na wszystkich czekać będą stragany i stoiska gastronomiczne.

* * *


Dni Wyszkowa rozpocznie wyjątkowy koncert w ramach siódmej już edycji Festiwalu Operetkowo-Operowego na Mazowszu. „Magiczny sklepik wspomnień” wypełnią najpopularniejsze pieśni i piosenki operetkowe i operowe śpiewane przez wybitnych polskich solistów. Usłyszymy m.in. arie z musicalu „Skrzypek na dachu”, czy takie przeboje jak „Kalinka”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” itd. Sala widowiskowa ośrodka kultury zamieni się w ten wieczór w… muzyczną kawiarenkę.

* * *


W sobotę odbędzie się festiwal uliczny na ul. Sowińskiego – na skwerze w okolicach fontanny. Na początek dzieci, ale także i starsi (dorośli) będą mogli zobaczyć spektakl pt. „Historia zaginionego Papierka”. To historia dla o tym, jak trójka małych mieszkańców pewnego miasta, próbuje zaradzić grożącej mu zagładzie. W mieście jest ciemno od dymu spalin z rur wydechowych samochodów i kominów, a żyjący w nim ludzie chodzą smutni, rozdrażnieni i zdenerwowani, ale chcą dostrzec problemu i mu zaradzić, bo zajęci są „gonitwą za pieniędzmi”. Bohaterowie poszukują zaginionego skryptu - Papierka, na którym pradawny ojciec świat i matka ziemia napisali dziesięć ponadczasowych zasad - jak dbać o swoje otoczenie. Tylko wykonując tych dziesięć czynności w kolejności podanej przez arcywielkich można obudzić ludzi z ich letargu i zmobilizować do działania.

Swoim pokazem postara się zaciekawić, szczególnie młodzież, Krystian Herba – jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników w trialu rowerowym. Wielokrotnie zdobywał medale Mistrzostw Polski, reprezentował nasz kraj podczas największych imprez światowych. Pokazy akrobacji rowerowych w wykonaniu Krystiana Herby – uczestnika programu MAM TALENT – to niezwykłe widowisko wyzwalające szczególne emocje i wrażenia wizualne. Herba dysponuje największym w Europie mobilnym torem rowerowym. Zasłynął na całą Polskę wskakując na rowerze po schodach na Pałac Kultury i Nauki w Warszawie – najwyższy polski budynek – oraz stołeczny hotel InterContinental – budynek o największej ilości pięter.

Ponadto w programie Kolorowa Karawana – zbiór atrakcji dla dzieci organizowany przez animatorów: bańki mydlane, szczudlarze, malowanie buziek i balonowe zoo (robienie z balonów przeróżnych zwierzątek). Będą też pokazy z rodzimego podwórka. Występy grup tanecznych wyszkowskiego ośrodka kultury pod kierunkiem Joli Wiśniewskiej. Mini-koncert solistów Klubu Piosenki WOK „Hutnik” prowadzony przez Anię Ropelewską. Pokaz ratownictwa medycznego Hufca ZHP „Rój Promienistych”. Tańce w kręgu i korowodzie – tańce etniczne pochodzące głównie z Europy: Bałkanów, w tym z Grecji, Armenii, Izraela, Rosji, Francji, Irlandii oraz tańce relaksacyjne i integracyjne, których uczy w „Hutniku” Hanna Gajowniczek. Ona też poprowadzi prezentację tańców kręgu.

Całość poprowadzi Mariusz Kubeł – konferansjer, wodzirej, event manager, harcerz, który w swoim cv deklaruje: „Nie boję się żadnych wyzwań - doświadczenie i wiedza w wielu dziedzinach dają mi możliwość nowatorskiego i twórczego podejścia do rozwiązywania stojących przede mną wyzwań na estradzie”.

Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie legendarna Kapela Czerniakowska, z którą koncertował sam niezapomniany Mieczysław Fogg – pieśniarz oddany całym sercem i głosem Warszawie. Kapela przez ponad 40 lat istnienia spotkała się niemal z wszystkimi znanymi nazwiskami polskiej sceny estradowej. Dała tysiące koncertów w Polsce i wielu krajach na świecie, zrealizowała dziesiątki nagrań archiwalnych, programów telewizyjnych i radiowych. Specjalnie dla niej powstało szereg programów: „Wiadomo Stolica”, „Spotkajmy się w Warszawie”, „Do Pana Wiecha się uśmiecham”, „Dryndą po Warszawie”, „Warszawa jest jedna”. Kapela jest jedną z wizytówek starej Warszawy i dumą rdzennych warszawiaków.

Festiwal na ulicy Sowińskiego zakończy spektakl uliczny pt. „Arabeska”. To efektowne widowisko plenerowe łączące elementy teatru ulicznego oraz pokazu pirotechnicznego. Zabawna, ciekawa fabuła nawiązuje do „Baśni z tysiąca i jednej nocy”. Nastrojowe sceny rozgrywające się przy orientalnej muzyce przeniosą widzów w tajemniczy świat Wschodu. Wszystkiemu temu towarzyszy znakomita gra szczudlarzy i tancerzy, niezwykłe kostiumy, płonące rekwizyty i efekty pirotechniczne. Napięcie będzie rosło wraz z rozwojem widowiska.

Jednym słowem, zapowiada się ciekawie. Burmistrz Grzegorz Nowosielski i wszyscy organizatorzy serdecznie zapraszają!

Oprac. Artur Laskowski

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl