Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 lipca 2021 r., imieniny Kingi, Krystyny

Takie miejsca są potrzebne

Ikona
(Zam: 08.08.2012 r., godz. 10.30)

W Tuchlinie 28 lipca otwarto świetlicę wiejską, na którą mieszkańcy czekali od dawna. Przebudowany budynek dawnej remizy OSP mieści salę taneczną, salę komputerową, łazienki i aneks kuchenny.

Inwestycja była dofinansowana z Programu Rozwoju i Odnowy Wsi, wniosek złożono w pod koniec 2010 r., całkowity koszt to 382 694 zł (w tym 6 tys. na dokumentację). Udział gminy to 201 tys. zł oraz koszty dokumentacji, dofinansowanie – 175 694 zł.
Uroczystość otwarcia zgromadziła mieszkańców wsi, uczestniczyły w niej również władze gminy – wójt Mieczysław Pękul z zastępcą Andrzejem Łapińskim, przewodnicząca RG Beata Pieńkos, sołtys Anna Krzeczkowska, księża Wojciech Zyśk i Józef Wojciechowski. Sołtys witając wszystkich podkreśliła, że jest to efekt pracy wielu osób, za pomoc w zorganizowaniu festynu podziękowała władzom gminy, pracownikom Urzędu Gminy i dyrektor GDK Maryli Puścian, wszystkim, którzy dostarczyli fanty na loterię, Radzie Sołeckiej.
– Takie miejsca są potrzebne – o integracyjnej funkcji wiejskich świetlic mówił wójt. – Kiedyś łączyła ludzi praca, spotkania, teraz takie miejsca. Rozmowy zbliżają, sprawiają, że różnice można pogodzić i wypracować nowe pomysły.
Ks. Wojciech Zyśk, pochodzący z Tuchlina, wspomniał o ważnym aspekcie funkcjonowania miejsc spotkań.
– Dobrze by było, by poza rozrywkową funkcją, ta świetlica mogła uczyć młodych ludzi czegoś dobrego, by dobrze spędzali czas – zauważył. – Jest wiele tradycji wartych zachowania, rzeczy, których starsi mogą uczyć młodzież.
Kapłan zwrócił uwagę, że po latach dobrze wspomina się nie tylko zabawę, ale i to, czego można było się nauczyć, umiejętności, i z tym warto iść w życie.
– Są w Tuchlinie osoby znające tradycje warte przypominania, kultywując je, można rozwijać różne pasje i kształtować charaktery – zakończył.
Po poświęceniu obiektu i jego otwarciu zgromadzeni udali się na poczęstunek. Czekała na nich również loteria fantowa (dochód przeznaczono na potrzeby wsi), zabawa taneczna oraz wystawa fotograficzna „Tuchlin w kadrze”. Do tańca przygrywała orkiestra Darmanista i zespół muzyczny B.M.Di.
E.E.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl