Bóbr za mocny, rezerwy remisują z Dąbrówką

(Zam: 08.08.2012 r., godz. 10.30)

W ostatnim czasie kolejne spotkania sparingowe rozegrały seniorskie zespoły WKS-u Rząśnik. Pierwsza drużyna przegrała z Bobrem Tłuszcz 2:4, rezerwy natomiast zremisowały z GKS-em Dąbrówka 2:2.

Spotkanie WKS Rząśnik – Bóbr Tłuszcz zostało rozegrane w niedzielę 29 lipca w Tłuszczu. Pierwsza połowa meczu była wyrównana. Rząśniczanie wyszli na prowadzenie w 10. minucie gry, kiedy to po długim podaniu Łukasza Abramczyka, gola samobójczego zdobył niefortunnie dla swojej drużyny gracz Bobra. Rywale odpowiedzieli już w 18. minucie. Po błędzie defensywy WKS-u, silnym i skutecznym strzałem z około 20. metrów popisał się napastnik z Tłuszcza. Przed przerwą bliski zmiany wyniku był jeszcze Grzegorz Abramczyk, ostatecznie jednak po pierwszych 45. minutach był remis 1:1.
Po zmianie stron inicjatywę stopniowo zaczęła przejmować drużyna występująca na co dzień w Lidze Okręgowej. W 55. minucie gospodarze objęli prowadzenie 2:1. Napastnik miejscowych ładnie wymanewrował obronę rząśniczan i ze stoickim spokojem pokonał bramkarza, Łukasza Rogulskiego. Niestety, w kilka minut później Rogulski musiał opuścić boisko, a z powodu braku rezerwowego golkipera jego miejsce zajął pomocnik, Marcin Michalski. Ułatwiło to znacznie zdobywanie kolejnych bramek gospodarzom. Piłkarze z Tłuszcza dołożyli przed końcem spotkania dwa trafienia do swojej puli, WKS odpowiedział natomiast jedną bramką, której zdobywcą był Grzegorz Abramczyk.
Bóbr Tłuszcz – WKS Rząśnik 4:2 (1:1)
Gole dla WKS-u: gol samobójczy, G. Abramczyk.
WKS: Ł. Rogulski – Ł. Abramczyk, Ł. Zalewski, P. Bobowski, Ł. Golianek – J. Orłowski, M. Michalski, M. Żuchowski, D. Modzelan – P. Żakiet, G. Abramczyk, a także: Z. Kałek, A. Ciemerych, T. Osowiecki.
Kolejnym sparingowym rywalem pierwszej drużyny WKS-u będzie Sokół Serock. Mecz zostanie rozegrany we wtorek 7 sierpnia w Serocku.
Drugi oficjalny mecz towarzyski rozegrała nowo utworzona drużyna rezerw WKS-u. Jej rywalem był występujący w A-klasie zespół GKS-u Dąbrówka. Początek rozegranego na stadionie w Rząśniku spotkania należał do gości. GKS w 20. minucie gry wyszedł na prowadzenie, po skutecznym strzale z rzutu wolnego. W kilka minut później odpowiedzieli gospodarze. Błąd obrońców z Dąbrówki wykorzystał Radosław Kowalczyk i strzałem w długi róg bramki pokonał golkipera rywali. Jeszcze przed przerwą ten sam zawodnik wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, po raz kolejny wykorzystując niezdecydowaną postawę bloku defensywnego gości.
W drugiej odsłonie w zespole WKS-u przeprowadzonych zostało pięć zmian. Tempo gry miejscowych nieco spadło, a inicjatywę przejęli goście. W 67. minucie zdołali oni doprowadzić do remisu. W sytuacji sam na sam przelobowany został bramkarz WKS-u i było 2:2. Mimo kilku kolejnych sytuacji podbramkowych wynik spotkania do ostatniej jego minuty nie uległ już zmianie. WKS II Rząśnik zremisował z wyżej notowanym rywalem, co można uznać za sprawiedliwy wynik.
WKS II Rząśnik – GKS Dąbrówka 2:2 (2:1)
Gole dla WKS-u: R. Kowalczyk 27. i 45.
WKS: M. Linka – D. Mielczarczyk, P. Todorowski, T. Osowiecki, Z. Kałek – Ł. Kwiatkowski, M. Żuchowski, A. Soliński, P. Piecychna – R. Kowalczyk, D. Modzelan, a także: D. Wiśniewski, B. Szurawski, A. Kulesza, R. Drzewiecki, D. Rytelewski, C. Skoczeń.
Kolejnym sparingpartnerem WKS-u II będzie Wicher Sadowne. Mecz zostanie rozegrany w najbliższą sobotę (11 sierpnia) w Sadownem.