Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 listopada 2020 r., imieniny Błażeja, Saturnina

„Życzliwych” nie brakuje

Ikona
(Zam: 08.08.2012 r., godz. 10.30)

Nieznani sprawcy wybili szybę w zabytkowej stróżówce w miejskim parku, która służy Bractwu Ligi Morskiej i Rzecznej jako tzw. „Szyprówka”.

Liga w kwietniu ubiegłego roku oficjalnie otworzyła „Szyprówkę”, gdzie na stałe zlokalizowana jest wystawa poświęcona morzu. Mimo zapowiedzi przedstawicieli stowarzyszenia, obiekt nie był regularnie otwarty dla zwiedzających, za to Bractwo musi się zmagać z przejawami wandalizmu.
- „Życzliwych” nie brakuje – komentuje prezes wyszkowskiej Ligi Julian Bielawski.
Jak mówi, już trzykrotnie dochodziło do prób kradzieży kotwicy zamocowanej obok „Szyprówki”, przy pomniku poświęconym ludziom morza. Bractwo zdecydowało się więc wystawiać ją tylko z okazji uroczystości, jak np. w lipcu, kiedy Liga uczciła 80. rocznicę uchwalenia Święta Morza oraz Święto Marynarki Wojennej.
Niedawno ktoś wybił szybę w oknie dawnej stróżówki od strony ul. Kościuszki.
- Jest kamera, kraty w oknach i cały czas mamy nadzieję, że straż miejska i policja przyłoży się do tego, by ustrzec nas przed podobnymi zdarzeniami – mówi Julian Bielawski. – Dokonujemy zgłoszeń na policję, oni piszą protokoły i przysyłają decyzję o zamknięciu postępowania z powodu niewykrycia sprawcy – dodaje.
Być może sytuacja zmieni się, gdy „Szyprówka” będzie otwarta dla zwiedzających. Julian Bielawski deklaruje, że od września ma w niej pracować Dariusz Szymański, który zajmie się udostępnianiem ekspozycji wycieczkom szkolnym, turystom itp.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl