Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 czerwca 2022 r., imieniny Pawła, PiotraZazieleni się

Ikona
(Zam: 19.10.2010 r., godz. 11.58)

Drzewa i krzewy przy ul. Sowińskiego, które posadzono w minionym tygodniu, z pewnością zwróciły uwagę niejednego przechodnia. Miasto realizuje tam projekt nowego zagospodarowania zieleni.

– Dopóki nie zostanie wybudowany ratusz i rynek, ul. Sowińskiego powinna pełnić rolę centrum Wyszkowa – uważa zastępca burmistrza Adam Mróz.
Od minionego tygodnia służby miejskie sadzą wzdłuż drogi nowe rośliny, które łatwo rzucają się w oczy – na rabatach w klinkierowych murkach w miejsce trawnika pojawiły się wysokie krzewy i drzewa. Efekt tych zabiegów w pełni będziemy mogli podziwiać dopiero wiosną, gdy przyroda zacznie budzić się do życia, a na roślinach wyrosną nowe liście.
Prace wykonywane są na podstawie projektu zagospodarowania zieleni przygotowanego przez Monikę Olszewską. Koszty zadania w czterdziestu pięciu procentach pokryje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Resztę, czyli 16 tys. zł, miasto pokrywa z własnego budżetu.
– Na ulicy Sowińskiego działa monitoring miejski, jest więc szansa, że rośliny nie zostaną ukradzione – mówi burmistrz Grzegorz Nowosielski. – A dzięki projektowi unikamy pewnej przypadkowości w zagospodarowaniu zieleni miejskiej – dodaje.
W minionym tygodniu Klub Przyjaciół Wyszkowa w pobliżu skrzyżowania ul. Sowińskiego z Pułtuską przeprowadził też akcję sadzenia cebulek żonkili. Więcej na jej temat piszemy na stronie.?
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl