Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2020 r., imieniny Aurelii, Balbiny

Żywiołowo i klimatycznie

Ikona
(Zam: 23.08.2012 r., godz. 10.30)

Występy zespołu Wodograj z Ukrainy i teatru ulicznego Akt z Warszawy 18 sierpnia na Skwerze Jana Pawła II były kolejną okazją dla wyszkowian do wspólnej zabawy w jubileuszowym roku miasta. Tym razem było nastrojowo dzięki scenerii i żywiołowo dzięki ukraińskiemu temperamentowi.

Sobotnie wydarzenie, które poprowadziła instruktor w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” Nina Wilczyńska, rozpoczęło się o godzinie 20.00. Wodograj z Winnycy na Ukrainie tworzy grupa artystów, którzy na co dzień są nauczycielami młodzieży występującej w dziecięcej grupie Barvinok – mieliśmy okazję ją poznać w czerwcu ubiegłego roku, również na Skwerze Jana Pawła II podczas występu w ramach Dni Wyszkowa, gdzie tańczyła i śpiewała obok rewii „Sylaba”.
Muzycy z Wodograja ze schodów prowadzących ze Skweru do kościoła dali żywiołowy i klimatyczny koncert – zmierzch i sztuczne oświetlenie tworzyły atmosferę występu. Ukraińcy prezentowali się zarówno w strojach ludowych jak i garniturach, tak jak różna była ich muzyka. Wyszkowianie mogli usłyszeć m.in. słynne „Hej, sokoły”, „Yesterday” The Beatles. Wodograj wykonali też „Go down Moses”, wypromowane przed laty przez Luisa Armstronga, stylizując wokal na charakterystyczny głos wielkiego Satchmo. Publiczność usłyszała też „Sto lat” – w końcu w tym roku świętujemy urodziny miasta. Grupa wykorzystała zarówno instrumenty ludowe, jak i wykonywała piosenki a’capella, były utwory w duchu tradycyjnym, jazzowym, i popowe. Po raz kolejny można się było przekonać, że warto przychodzić na koncerty nawet mało znanych lub obcych zespołów, by dać się pozytywnie zaskoczyć.
Występ Wodograja podzielony był na trzy części. W przerwach śpiewał laureat wyszkowskiego Superalentu Mateusz Nasiadka, w którego najbliższych planach jest występ na międzynarodowym festiwalu na Węgrzech.
Już nie na schodach, a na placu pod nimi odbyło się kolejne wydarzenie wieczoru – występ teatru Akt z Warszawy. Artyści pierwotnie mieli wystąpić w czerwcu podczas Festiwalu Kultury Ulicznej. Z powodu fatalnej pogody imprezę przeniesiono jednak do „Hutnika” – występ Aktu się nie odbył, za to organizatorzy zaprosili go na sierpień. Tym razem pogoda dopisała – przede wszystkim nie padało, ale też było ciepło, jak na nieco jesienną już połowę sierpnia. Akt zaprezentował przedstawienie pełne tańca, ekspresyjnej mimiki, efektów z zastosowaniem ognia itp. Wyszkowianie ścisłym wianuszkiem otoczyli scenę, by obejrzeć spektakl.
Koncert i przedstawienie to jedna cyklu imprez „Wyszków zaprasza na weekend”, w ramach którego w lipcu i sierpniu gmina Wyszków co tydzień organizuje wydarzenia. Dotychczas odbyły się m.in. igrzyska w Gulczewie, koncert w miejskim parku, Festiwal Miodu i Chleba w Kamieńczyku.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl