Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 listopada 2020 r., imieniny Walerego, Wirgiliusza

Którędy objechać mosty?

(Zam: 23.08.2012 r., godz. 10.30)

Wójt gminy Zabrodzie Adam Ołdak wydał negatywną opinię do projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas budowy mostów w Zazdrości i Zabrodziu. Brak oznakowania na drodze krajowej to główny jej powód. Innego zdania jest wicestarosta Zdzisław Bocian, który nie widzi potrzeby ustawiania znaków.

W dalszym ciągu nie rozpoczęła się zapowiadana budowa zespołu mostów w Zabrodziu i Zazdrości oraz przebudowa drogi w Zabrodziu. Umowa na prowadzenie robót została już dawno podpisana. W ostatnim czasie zarządca drogi, Starostwo Powiatowe przekazał wykonawcy – Przedsiębiorstwu Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego – plac budowy. Na czas remontu zaprojektowana została tymczasowa organizacja ruchu, jedyną drogą dojazdową do Zabrodzia będzie ta przez Mostówkę. Z taką organizacją ruchu nie zgadza się wójt gminy Zabrodzie Adam Ołdak, który partycypuje w inwestycji.
- Wydałem negatywną opinię tej organizacji ruchu, ponieważ nie obejmuje ona żadnego oznakowania na drodze krajowej – stwierdził.
Wójt uważa, że oznakowanie na drodze krajowej jest kluczowym elementem informacji, by kierowcy kierowali się do węzła Mostówka.
- Jeśli nie będzie takiego oznakowania, kierowcy będą wjeżdżać na węzeł Zabrodzie, a później skręcać w boczne drogi. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, szczególnie jeśli chodzi o samochody ciężarowe. Boczne drogi nie są do tego przystosowane.
Z kolei wicestarosta Zdzisław Bocian twierdzi, że to jedyne rozwiązanie.
– Ustawienie znaków na drodze krajowej wymaga zgody Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a myślę, że w tym przypadku nie ma takiej potrzeby. Ocena wójta ma tylko charakter opiniotwórczy – objaśnił wicestarosta.
I.S.

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl