Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2023 r., imieniny Michaliny, MichałaObjazdy na czas remontu

(Zam: 08.08.2012 r., godz. 10.30)

PKP PLK 16 sierpnia rozpocznie modernizację przejazdu kolejowego przy ulicy I Armii Wojska Polskiego. Zamontowane zostaną półrogatki oraz sygnalizacja świetlna, co znacznie poprawi bezpieczeństwo przejazdu. Na czas remontu wyznaczone będą objazdy, ponieważ przejazd będzie całkowicie zamknięty.

Modernizacja przejazdu kolejowego będzie się odbywała w ramach przebudowy linii kolejowej Tłuszcz-Ostrołęka. Inwestycja prowadzona przez PKP PLK ma na celu dostosowanie nawierzchni do większej prędkości pociągów (100-120 km/h), w związku z tym na całej linii wymienione zostaną tory.
Remont ma polegać na wymianie całej podbudowy, która najpierw będzie wybierana, korytowana i przesiewana, a później warstwami układana. Później będą układane nowe tory. Oprócz tego na modernizowanych przejazdach (łącznie ma być ich cztery) wymieniane będą płyty, które są ułożone między torami.
Starostwo zadeklarowało zakupienie i dostarczenie płyt lepszej jakości.
– Gdyby robiła to kolej, płyty byłyby najzwyklejsze, my przygotujemy gumowane płyty z tłumikami, które są bardzo ciche, estetyczne i ekologiczne – wyjaśnił naczelnik wydziału inwestycji i dróg publicznych Starostwa Powiatowego Ryszard Sędziak – Przede wszystkim chodzi nam o bezpieczeństwo naszych mieszkańców
Wkład własny Starostwa wyniesie ok. 100 tys. złotych.
Dzięki modernizacji zmieniona zostanie kategoria przejazdu. Do tej pory przejazd przy I AWP miał kategorię D, czyli przejazd całkowicie pozbawiony urządzeń ostrzegawczych. Po remoncie kategoria zostanie zmieniona na B – przejazd z samoczynną sygnalizacją świetlną i półrogatkami zamykającymi prawy pas ruchu.
Podczas modernizacji linii Tłuszcz-Ostrołęka komunikacja kolejowa będzie zamknięta. Na czas remontu całkowicie wyłączony z ruchu będzie również przejazd przy ulicy I AWP. W związku z tym wyznaczone zostały objazdy. Samochody osobowe i autobusy pojadą ulicą Sienkiewicza, Leśną i Sosnową. Samochody ciężarowe (powyżej 8 ton) do Rząśnika będą musiały pojechać przez Wolę Mystkowską, Komorowo i Długosiodło.
Remont najprawdopodobniej będzie trwał około tygodnia, od 16 do 22 sierpnia.
I.S.

Komentarze

Dodane przez Wanda, w dniu 09.08.2012 r., godz. 16.21
Damy radę. Trzeba przyznać, że obiecana poprawa brzmi obiecująco :)
Dodane przez niezadowolony obserwator, w dniu 10.08.2012 r., godz. 00.03
tylko niech mapki zrobią dobrze , bo za kilka lat przejazd będzie na czyjejś działce według ich wykreśleń
Objazd
Dodane przez Anonim, w dniu 23.08.2012 r., godz. 12.35
Od strony Porządzia przed wjazdem do lasu przy ul. Sosnowej, którą wiedzie objazd, stoi tabliczka: Kierowco, do lasu tylko pieszo! :) Czyli zostawiamy auta i biegniemy? Zwłaszcza że kilka metrów wcześniej widnieje znak: ograniczenie prędkości do 10 km/h :)

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta