Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaPowitali lato

Ikona
(Zam: 10.07.2012 r., godz. 10.30)

Występy dzieci, kabaret, pokazy strażackie, zabawa taneczne – tak mieszkańcy gminy 1 lipca przywitali lato na Stadionie Leśnym w Długosiodle.

Jak co roku, festyn na powitanie lata zgromadził tłumy ludzi. Zabawę rozpoczęły gminne zawody sportowo-pożarnicze ochotniczych straży pożarnych, w których brały udział drużyny składające się z zawodników dorosłych oraz tzw. „młodzieżówki”. Ich celem jest mobilizowanie druhów ochotników do intensywnego szkolenia pożarniczego, zmierzającego do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych, ocena stanu wyszkolenia pożarniczego, popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowanie do startu w zawodach powiatowych. Wszyscy zgromadzeni obserwowali zawrotne tempo, z jakim strażacy obsługiwali sprzęt gaśniczy w ten niezwykle upalny dzień. Pierwsze miejsce zajęli strażacy z OSP Jaszczułty, II – OSP Prabuty, III – OSP Długosiodło. Wśród drużyn młodzieżowych najlepsza okazała się drużyna z Jaszczułt. Po gorących emocjach publiczność ochłonęła przy nastrojowej muzyce zespołu „B # tonacja”, który zagrał wiele znanych polskich przebojów i rozkołysał zgromadzony tłum. Po krótkiej przerwie, którą wymusiła gwałtowna burza, zabawa toczyła się dalej. Swoje umiejętności artystyczne zaprezentowały dzieci z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle oraz grupa tańcząca na zajęciach w Centrum Kultury. Dla koneserów mocnych wrażeń dreszczyku emocji dostarczył niewątpliwie pokaz walk kickboxingu, kyokushin karate oraz MMA. Finałowa walka rozegrała się pomiędzy trenerem Pawłem Delugą, wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski Kickboxingu, a jego uczniem Danielem Bralewskim. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, którzy mieli do dyspozycji wesołe miasteczko i stoiska z zabawkami oraz różnymi gadżetami. Wieczorem publiczność bawił Kabaret Paka, a na zakończenie wystąpił zespół Łukash.
Opr. E.E.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl