Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaWKS przegrywa pierwszy sparing

Ikona
(Zam: 10.07.2012 r., godz. 10.30)

Przegraną 1:4 zakończył się pierwszy sparingowy mecz WKS-u Rząśnik w ramach letnich przygotowań do sezonu 2012/13. Pogromcami rząśniczan byli piłkarze Mazura Radzymin.

Spotkanie zostało rozegrane w niedzielę 8 lipca w Radzyminie. W meczu z występującym w Lidze Okręgowej rywalem trener Łukasz Zalewski mógł liczyć na zaledwie siedmiu zawodników, którzy w poprzednim sezonie grali w pierwszej drużynie WKS-u. Skład został więc skompletowany również na bazie juniorów. Odbiło się to na przebiegu spotkania. W pierwszej połowie gracze z Radzymina zdobyli trzy gole, ale dwa z nich była bardziej dziełem przypadku niż efektem składnych akcji. W 14. minucie po strzale z około 20. metrów, Mateusz Linka odbił piłkę przed siebie, z dobitką dobrze ustawionego rywala nie miał już jednak szans. Druga bramka dla Mazura padła po dośrodkowaniu rywala, które niefortunnie znalazło drogę bezpośrednio do bramki. Chwilę później było już 3:0. Zawodnik z Radzymina w łatwy sposób wymanewrował dwóch obrońców WKS-u i strzałem przy krótkim słupku podwyższył prowadzenie swojej drużyny. WKS odpowiedział kilkoma akcjami, do bramki rywali nie zdołali jednak trafić ani Dziczek ani Ciemerych.
Po zmianie stron tempo gry znacznie spadło, na co wpływ miał przede wszystkim upał, w jakim rozgrywany był mecz. Pierwsi trafili w drugiej połowie rywale. W 57. minucie po podaniu z głębi pola, piłkarz Mazura uprzedził Linkę i posłał piłkę do bramki. Jedyne trafienie dla rząśniczan zapisał natomiast na swoje konto Paweł Ciemerych, który urwał się obrońcom i strzałem przy słupku nie dał szans golkiperowi przeciwników. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną drużyny z Radzymina 4:1. Mimo niekorzystnego wyniku i braku wielu ważnych ogniw w swojej drużynie, trener Zalewski mógł być zadowolony z postawy zawodników, których miał w niedzielę do dyspozycji.
Mazur Radzymin – WKS Rząśnik 4:1 (3:0)
Bramka dla WKS: P. Ciemerych 71.

WKS: M. Linka – Ł. Abramczyk, Ł. Zalewski, Ł. Golianek, A. Ciemerych – M. Dziczek, D. Zalewski, P. Osowiecki, D. Modzelan – A. Soliński, P. Ciemerych.
Kolejny sparing WKS rozegra w weekend ze swoim ligowym rywalem, Dębęm Wieliszew. Towarzysko zagrają również zawodnicy rezerw rząśnickiego klubu, które zmierzą się z WKS-em Mystkówiec.
opr. Turu, źródło: www.wksrzasnik.futbolowo.pl

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl