Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaPoważne kłopoty finansowe GKP Targówek

(Zam: 10.07.2012 r., godz. 10.30)

Jak donoszą stołeczne media, czarne chmury zbierają się nad klubem piłkarskim GKP Targówek. Poważne kłopoty finansowe oraz konflikt władz klubowych z Urzędem Dzielnicy Targówek, w najczarniejszym dla klubu scenariuszu mogą oznaczać nawet nieprzystąpienie zespołu do rozgrywek III ligi. Może otworzyć to furtkę do tych rozgrywek dla Bugu Wyszków.

O kłopotach finansowych GKP Targówek było już wiadomo w lutym. Tak jak zdecydowana większość klubów z niższych klas rozgrywkowych, tak też i ten ma problemy finansowe, związane z tendencją wycofywania się prywatnych sponsorów z finansowania sportu. Do tej pory klub utrzymywał się ,,na powierzchni” dzięki wsparciu finansowemu ze strony władz dzielnicy Targówek. Sytuacja zmieniła się po objęciu stanowiska prezes Biura Sportu i Rekreacji w urzędzie dzielnicy przez Renatę Popek. Nowa szefowa komórki odpowiedzialnej m. in. za współpracę z klubami sportowymi, niemal od początku swojego urzędowania znajdowała się w otwartym konflikcie z byłym już prezesem GKP, Zbigniewem Buconiem. Urzędniczka zarzuca klubowi liczne uchybienia w jego działalności, m. in. błędy przy rozliczaniu miejskich dotacji, a samemu byłemu prezesowi nawet różnego rodzaju malwersacje finansowe. Działacze klubowi rewanżują się, oskarżając dyrektor o świadome działanie na szkodę klubu. W tym roku GKP nie otrzymał pieniędzy pochodzących z żadnych miejskich dotacji, co stawia klub w skrajnie złej sytuacji gospodarczej. Może ona doprowadzić nawet do wycofania drużyny seniorów z rozgrywek III ligi, do których piłkarze Targówka w dobrym stylu awansowali w tym roku. Idąc dalej tym tropem, może to otworzyć furtkę do wyższej klasy rozgrywkowej dla Bugu Wyszków. Przypomnijmy, że nasza drużyna zajęła w ostatnim sezonie drugie miejsce w IV lidze, zaraz ,,za plecami” GKP. W przypadku nieprzystąpienia do rozgrywek przez stołeczny klub, związek może więc przyznać miejsce w III lidze, kolejnej w kolejności drużynie, który był właśnie Bug. O komentarz tego typu spekulacji poprosiliśmy prezesa wyszkowskiego klubu, Dariusza Andrzejewskiego.
- Czekamy na rozwój sytuacji. Dywagacje na temat różnych problemów, z jakimi borykają się kluby, pojawiają się właściwie bez przerwy, zanim się potwierdzą nie ma, więc co ,,gdybać”. Naszym zadaniem jest przygotować drużynę do rozgrywek IV-ligowych, co w obecnej sytuacji klubu również jest dużym wyzwaniem. Jeśli natomiast pojawi się możliwość gry w III lidze, to wtedy usiądziemy do rozmów, zobaczymy czy będziemy w stanie w niej wystąpić. Na razie działamy według swojego własnego planu – tonuje nastroje prezes.
Sytuacja GKP Targówek może się wyklarować 12 lipca, na ten bowiem dzień planowane są obrady Komisji Sportu i Rekreacji Dzielnicy Targówek, których głównym tematem ma być dalsze funkcjonowanie klubu. O newsach dotyczących tej sprawy i ich ewentualnych skutkach dla Bugu Wyszków będziemy na bieżąco informować.
Turu, źródła: www.targówek.to, www.urzad.targowek.waw.pl

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl