Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaI liga siatkarzy nie zostanie powiększona

(Zam: 10.07.2012 r., godz. 10.30)

Jak donosi serwis siatkarski siatka.org, I liga siatkarzy, w której w najbliższym sezonie będzie występował Camper Wyszków nie zostanie powiększona i nadal będzie w niej rywalizowało 12 zespołów.

Spekulacje na temat ewentualnego powiększenia I ligi trwały już od bardzo dawna. Rozważane były różne warianty. Jeden z nich zakładał podzielenie I ligi na dwie grupy, w których występowałoby po 8 zespołów. Cała liga liczyłaby więc 16 drużyn. Inna opcja zakładała klasyczne powiększenie ligi o 2 zespoły, co oznaczałoby 14 drużyn. Istniała również koncepcja ligi 13-zespołowej, w której drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale grałaby bez możliwości spadku. Powiększeniu ligi sprzeciwiała się zdecydowana większość klubów już w niej występujących, według których oznaczałoby ono generowanie dodatkowych kosztów. Ostatecznie liga nie zostanie powiększona i będzie w niej występowało tak jak w ostatnim sezonie 12 zespołów. Oprócz Campera Wyszków niemalże na pewno będą to: Stal Nysa, Cuprum Mundo Lubin, MOS Interpomex Będzin, Siatkarz Wieluń, Pekpol Ostrołęka, Energetyk Jaworzno, BBTS Bielsko-Biała, Jadar Siedlce, Ślepsk Suwałki, Czarni Radom oraz Kęczanin Kęty. Niewiadoma jest nadal sytuacja Farta Kielce, który w wyniku kłopotów finansowych nie złożył nawet wniosku o przyznanie licencji na grę w Plus Lidze. Możliwe, że klub zostanie dołączony do I ligi, spekuluje się również o jego reorganizacji i wystąpieniu w najwyższej klasie rozgrywkowej pod innym ,,szyldem”. Sytuacja powinna się wyjaśnić w ciągu najbliższych tygodni.
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl