Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaSamorządy wspólnie w sprawie śmieci

(Zam: 10.07.2012 r., godz. 10.30)

Gmina Wyszków wraz z innymi samorządami powiatu chce podpisać porozumienie o współpracy dotyczące wspólnego systemu zagospodarowania śmieci.

Do takich działań skłaniają samorządy zmiany w przepisach dotyczące gospodarki odpadami, które są stopniowo wdrażane. Jedną z nich jest kwestia wywozu śmieci do firm zajmujących się ich przetwarzaniem.
- Porozumienie być może będzie prowadziło do tego, że w Wyszkowie powstanie instalacja segregująca i zagospodarowująca śmieci. Wszystko to w celu obniżenia opłaty śmieciowej, która będzie nakładana na każdego mieszkańca gminy – mówi burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Liczy się każdy kilometr wywozu odpadów, stąd najtaniej byłoby, gdyby zakład utylizacji odpadów powstał w Wyszkowie.
Mógłby powstać w tzw. dzielnicy przemysłowej.
- Rozważamy ogłoszenie przetargu na sprzedaż działki pod zakład utylizacji – informuje burmistrz. – Myślę, że co najmniej kilka firm może być zainteresowanych taką nieruchomością i podjęciem inicjatywy, bo jeśli w tej chwili nie zrobią ekspansji, to rynek zostanie wkrótce podzielony. Doświadczenia mamy takie, że zawsze gminne jest droższe niż prywatne. Łatwiej, taniej jest oddawać śmieci do zakładu utylizacji niż tworzyć własną spółkę – dodaje.
Jeśli instalacja nie powstanie w najbliższej okolicy, śmieci z naszego terenu będzie trzeba wywozić najprawdopodobniej do Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej bądź w okolice Przasnysza.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl