Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaSpryskają najgorsze drogi

(Zam: 10.07.2012 r., godz. 10.30)

Powiat wyszkowski wyznaczył odcinki dróg w poszczególnych gminach będące w najgorszym stanie, które będą modernizowane metodą natryskową. Prace obejmą prawie dziewięć kilometrów dróg – najwięcej, bo ponad trzy kilometry – w gminie Rząśnik.

Pieniądze na wykonanie podwójnego powierzchniowego utrwalenia, czyli natrysków, powiat przeznaczył z nadwyżki budżetowej. Zwrócił się również do każdej z gmin z powiatu, aby dołożyła funduszów na odbudowanie najgorszych odcinków dróg powiatowych. Pracownicy Starostwa wykonali kilka objazdów i pomiarów dróg, wskazali te, które w pierwszej kolejności powinny być wyremontowane.
Łącznie wykonanych zostanie prawie 9 kilometrów dróg. I tak w gminie Somianka natryski obejmą 700-metrowy odcinek drogi w Jankach. Do inwestycji wójt dołoży 32 tys. złotych. Najwięcej dróg wymagających remontu wyznaczono w gminie Rząśnik, obejmie on odcinki w Rząśniku, Porządziu, Wielątkach o łącznej długości 3 kilometrów 250 metrów. Gmina przeznaczyła na ten cel 120 tys. złotych. W związku z tym, że gmina Długosiodło nie wyraziła woli partycypowania w inwestycji, natryski obejmą tylko jeden kilometrowy odcinek, za który zapłaci powiat. W gminie Brańszczyk natryski obejmą odcinki: w lesie przed Niemirami (800 m), za Niemirami (350 m), Brańszczyk (100 m), Budy Stare- Budy Nowe (700 m). Łącznie 1 950 metrów dróg. Wkład własny gminy to 98 tys. złotych. W gminie Zabrodzie metodą natryskową zrobione będą odcinki dróg w Przykorach, Obrębie i Zabrodziu o łącznej długości 1 925 metrów. Do inwestycji wójt dołoży 56 tys. złotych. 1 100 metrów obejmą odcinki dróg w gminie Wyszków: Kamieńczyk, Rybno, Nowe Rybienko, Tulewo-Tulewo Górne i Leszczydół Stary. Do modernizacji burmistrz dołoży 60 tys. złotych.
Powiat dofinansuje remont wszystkich wyznaczonych odcinków w takiej samej wysokości, co włodarze poszczególnych gmin. Nadwyżkę w wysokości 140 tys. złotych dodatkowo proporcjonalnie rozdzieli na drogi powiatowe, w których są największe ubytki.
I.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl